בקרוב: רחוב ע"ש זוהר ארגוב בהרצליה?

ועדת השמות של העירייה החליטה כי לראשונה בישראל ייקרא רחוב על שמו של מלך הזמר המזרחי זוהר ארגוב, כך מפרסם העיתון "מעריב". היוזמה זקוקה עדיין לאישור מועצת העיר, אך כבר גוררת ביקורת על רקע עברו הפלילי והבעייתי של ארגוב

זוהר ארגוב. בקרוב הרחוב? (חדשות 2)

כבוד למלך הזמר המזרחי: ועדת השמות העירונית של הרצליה אישרה בשבוע שעבר הצעה לפיה לראשונה בישראל ייקרא רחוב בעיר על שמו של הזמר זוהר ארגוב. היוזמה עדיין ממתינה לאישור מועצת העיר - אך כבר מעוררת מחלוקת.

העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי אישור ההחלטה גרר ביקורת, בטענה כי שמו של ארגוב כבר הונצח בעקיפין - ברחוב "הפרח בגני", שמו של אחד משיריו המוכרים של ארגוב, ויותר מכך: בשל העובדה שארגוב היה עבריין בעל גיליון הרשעות ארוך, לרבות הרשעה באונס.

מלבד ארגוב, מופיעים ברשימה שגיבשה הוועדה בראשות ההיסטוריון ד"ר מרדכי נאור, גם שמותיהם של עוזי חיטמן, שושנה דמארי ואריק לביא. ארגוב נחשב אמנם לאדם בעל תרומה גדולה לתרבות הזמר המזרחי ולהכרה בה - אך על הצלחתו המקצועית העיבו באופן תמידי ההסתבכויות הרבות שלו בפלילים והעובדה שהיה נרקומן שהשתמש בסמים קשים לאורך שנים.

בשל כך, אפילו בעיר מגוריו, ראשון לציון, התעוררה בזמנו התנגדות עזה לקרוא לרחוב על שמו. הוויכוח הסוער הסתיים אז בפשרה: הוחלט לקרוא לרחוב על שם השיר "הפרח בגני". ההחלטה הסופית של עיריית הרצליה טעונה, כאמור, את אישור מועצת העירייה.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה לעיתון "מעריב": "טרם התקבלה החלטה בנושא".