רק בגלל הרוח? הרקולס של חיה"א גרם לנזק בקיבוץ

השקט בקיבוץ בית זרע הסמוך לכנרת הופר בשעות הצהריים על ידי משב רוח חזק, שגרם לקריסת מחסן והעיף רעפים מהגגות. תושבים דיווחו על מטוס תובלה שטס בגובה נמוך ובמהירות גבוהה. דובר צה"ל: "הטיסה בוצעה בהתאם לנהלים"

המחסן שנהרס בבית זרע (חדשות 2)

אנשי קיבוץ בית זרע השקט בעמק הירדן הופתעו בצהריים, כשלפתע משב רוח חזק ניתק רעפים מגגות וגם מוטט מבנה ששימש כמחסן. החשוד המרכזי: מטוס הרקולס של חיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 14:30 נשמע רעש חזק של רוח בקיבוץ, תושבים שיצאו החוצה הופתעו לגלות את הנזק - כמה רעפים התנתקו מגג בית, מבנה ששימש כמחסן בבית סמוך התפרק לחלוטין וחלקים ממנו הועפו מטרים רבים.

תחילה חשבו כי מדובר במשב רוח חזק, אך לאחר בדיקת חדשות 2 עם התחנה המטאורולוגית הסמוכה התברר כי מהירות הרוח במשך כל היום לא עברה את העשרה קמ"ש.

אז עלתה ההשערה כי מטוסי תובלה של חיל האוויר, שטסו באותה שעה בגובה נמוך מעל הקיבוץ הם שגרמו לנזק, וגורמים בצה"ל אישרו שהתקיימה טיסה באותה השעה מעל הקיבוץ, אך הבהירו שהיא לא חרגה מהגובה המותר לטיסה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בטיסת אימון שבוצעה היום בשעות הצהריים עבר מטוס הרקולס בקרבת קיבוץ בית זרע. הטיסה בוצעה בהתאם למגבלות ונהלי חיל האוויר".