דוח: עלייה במספר הנפגעים בתאונות בגלל נהגים שיכורים

עמותת "אור ירוק" מפרסמת נתונים מהם עולה כי חלה עלייה של 24% במספר הנפגעים בתאונות שנגרמו עקב שתיית אלכוהול. מספר תאונות הדרכים כתוצאה מנהיגה בהשפעת אלכוהול עלה ב-15% לעומת השנה שעברה

עלייה במעורבות נהגים שיכורים בתאונות (חדשות 2)

הדוח השנתי של עמותת "אור ירוק", מצביע על התגברות תופעת הנהיגה תחת השפעת אלכוהול. מהנתונים עולה כי חלה עלייה של 24% במספר הנפגעים מתאונות הדרכים שנגרמו בעקבות נהיגה בשכרות, ועלייה של 15% בתאונות דרכים שנגרמו כתוצאה מנהיגה תחת השפעת אלכוהול - זאת בהשוואה לשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מהממצאים, כי יותר משליש מהמעורבים בתאונות תחת השפעת אלכוהול היו נהגים צעירים, ו-23% מהם לא יודעים שאסור לנהג צעיר לנהוג אם שתה אפילו כוסית אחת של משקה אלכוהולי.

בתגובה לדוח אמר מנכ"ל אור ירוק שמואל אבואב: "שתיית אלכוהול פוגעת ביכולות הפיזיות והקוגניטיביות של הנהג ובכך מסכן הנהג לא רק את עצמו אלא גם את שאר משתמשי הדרך. כחמישית, עד שליש מהנהגים מדווחים כי הם נוהגים לאחר שתיית אלכוהול".

אבואב הוסיף כי "20% מהנהגים מדווחים כי נסעו עם נהגים ששתו. מיגור תופעת הנהיגה בשכרות הינו אחד מהיעדים המובילים של כל המדינות המתקדמות בעולם, וחייב לעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשלה והגופים האמונים על הבטיחות בדרכים גם בישראל".