החיילת שהוטרדה מינית על ידי חייל בשנתה: "אני מפחדת"

אחת מהחיילות שהוטרדו מינית בשנתן על ידי חייל ביחידה בבסיס במרכז הארץ עדיין מפחדת להיות לבד בחושך. "לא האמנתי שזה יקרה לי ואני מפחדת שזה יקרה לעוד בנות". אמה של החיילת: "זה נפל עליה בבום". לאחרונה הוגש נגדו כתב אישום חמור בגין הטרדה מינית של שתי חיילות בעת שישנו

"הייתי בהלם". אילוסטרציה (חדשות 2)

"לא האמנתי שזה יקרה לי, והייתי בהלם מוחלט" - כך אומרת החיילת שהוטרדה מינית בשנתה על ידי חייל אחר ביחידה. לאחר המקרה, עברה החיילת לבסיס אחר בשל הטראומה, אך היא עדיין מתקשה לעכל ולהתמודד עם מה שקרה. לאחרונה הוגש נגדו כתב אישום חמור בגין הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מוכנה להיות לבד באף סיטואציה ולחזור בחושך הביתה - אין יותר חניונים, אני מפחדת להיות לבד ולחנות בחוץ", סיפרה החיילת. "בהתחלה חשבתי שלא יאמינו לי, והדבר שאני הכי רוצה זה שזה לא יקרה לבנות אחרות - זה חשוב לי מאוד".

המקרה אירע בזמן שהחיילת חזרה מנסיעה ארוכה, והלכה לחדרה לישון באור יום, בזמן שחברותיה היו בחמ"ל. בעת ששכבה לישון, התעוררה לפתע והבחינה בחייל שניסה להטריד אותה מינית. היא זיהתה אותו מיד.

"היא בחורה עם שמחת חיים, הכל נחת עליה בבום - החדרים בבסיס לא נעולים והוא ניצל את זה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אמה של החיילת. "היא בכוונה ישנה עם אור בחדר למרות שהלכה לישון כי הייתה לבד וזה בסוף מה שקרה, גם היום בבסיס אין מנעולים לחדרים". לטענתה, החייל הבחין בה לפני שהלכה לישון ותכנן את המעשה.

חיילת נוספת הוטרדה בשנתה

לבית הדין הצבאי ביפו הוגש כתב אישום נגד חייל צה"ל, המשרת בבסיס המרכז הארץ, שביצע סדרת מעשים מגונים בחיילות - לאחר שנכנס לחדרן כשישנו. הסיוט הזה, שהתגשם לפחות לשתי חיילות, כלל הפשטה מהבגדים שלבשו, נגיעה במקומות מוצנעים וניסיונות לנשקן.

פחות משבוע אחר כך, הוא נכנס לחדרה של חיילת נוספת, בעת שישנה. הפעם החיילת התעוררה, רק אחרי שהספיק להפשיט אותה באופן חלקי. הוא ניסה לבצע מעשים דומים והיא נאבקה בו, עד שהשתחררה מאחיזתו, והורתה לו לצאת מיד מהחדר.

בעקבות המעשים החלו גורמים בבסיס לחפש אחר הצעיר, שנמלט בינתיים לחדרו והצטייד בסכין מסוג "לדרמן". שוטרים צבאיים הוזעקו גם כן למקום. כשאותר הצעיר, הוא אחז בסכין והזהיר את השוטרים - "אל תתקרבו אליי, אני מסוכן".