עיצומי פתע בנתב"ג: ההמראות חודשו, השיבושים משכים

רגע לפני התקופה העמוסה של חגי תשרי הכריזו עובדי רשות שדות התעופה על סכסוך עבודה. עד להודעה חדשה, הם משבשים את הפעילות בנמל התעופה בן גוריון. רש"ת לנוסעים: אל תצאו לנתב"ג מבלי להתעדכן בשעת ההמראה החדשה

רגע לפני החגים, הביא סכסוך השכר בין רשות שדות התעופה לבין עובדיה לשביתת פתע בנמל התעופה בן-גוריון. בעקבות הכרזת העיצומים נרשמים שיבושים קשים בפעילות שם, אך עם זאת - שבו הטיסות להמריא כסדרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הנהלת רשות שדות התעופה לבין הממונה על השכר באוצר נפתחו אחר הצהריים מגעים אינטנסיביים, בניסיון להשיב את הפעילות בנתב"ג לסדרה בהקדם האפשרי.

מדוברות רש"ת (רשות שדות התעופה) נמסר כי הסיבה לפרוץ העיצומים נעוצה בכך ש"הסכם העקרונות שהתגבש עם העובדים לפני כשבועיים לא הבשיל לכדי נוסח סופי ומחייב. הוא נועד לתקן עיוותי שכר לעובדים ותיקים שזכו לשכר נמוך".

ברשות שדות התעופה הזהירו מפני עיכובים ניכרים בהמראות, וקראו לציבור הנוסעים להתעדכן במועד היציאה החדש שייקבע טרם צאתם לנמל התעופה בן-גוריון.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה לאחר השביתה בנתב"ג כי "דווקא באחת התקופות הלחוצות בנמל התעופה, בוחרים העובדים והנהלת רשות שדות התעופה לפתוח בעיצומים על גבם של אזרחי ישראל. השבתת השדה בלי עילה ממשית היא חסרת אחריות לחלוטין ונועדה להמשיך במסע לחץ בלתי לגיטימי. הנהלת הרשות לא נוקטת בפעולות חוקיות כדי למנוע מהעובדים מלהשבית את השדה פעם אחר פעם. האחריות המלאה לנזקי השביתה ולהשלכותיה מוטלת הן על ההנהלה הן על העובדים".