הפגנה סוערת בתל אביב נגד פיטורים במעריב

מאות מעובדי מעריב הפגינו בצהריים נגד הכוונה לפטר רבים מהם בשל מכירת העיתון, לטענתם - מבלי תשלומי פיצויים ומשכורות אחרונות. "איפה הפנסיה? איבדתם את הבושה!", צעקו העובדים, ששרפו צמיגים וחסמו את התנועה. מקורב לדנקנר: הכסף מהמכירה יילך רק לעובדים

הפגנה סוערת בבית "מעריב" בתל אביב: מאות עובדים ותומכים הפגינו בצהריים נגד הנהלת העיתון, בעקבות הכוונה להוציא לפועל גל פיטורים גדול נוסף. מוקדם יותר הכריזו העובדים על סכסוך עבודה החל מ-24 בספטמבר.

"אין פיצויים - אין פיטורים", צעקו העובדים על רקע טענותיהם כי ההנהלה לא הפרישה מספיק לפיצויי פיטורים במרוצת השנים. כ-12 ניידות משטרה נמצאות באזור על מנת לשמור על הסדר. עובדי העיתון שורפים צמיגים, חוסמים את התנועה בדרך מנחם בגין וצועדים לכיוון בית כלל. "איפה הפנסיה? איבדתם את הבושה!", צעקו העובדים. במקום נרשמו שיבושי תנועה ונהגים צפרו לעבר המפגינים.

בסיום ההפגנה ירד מנכ"ל העיתון טל רז לשוחח עם העובדים הזועמים, אך כעבור מספר דקות התלהטו הרוחות והוא עזב את המקום.

מקורב לנוחי דנקנר אמר היום ל"גלובס" כי "אף שקל מהעסקה עם בן צבי לא יגיע לדסק"ש. כל מטרת המכירה - הן של מעריב לבן צבי והן של בית הדפוס - היא לשמש פיצויים לעובדים. אנחנו עושים את העסקה כולה רק למען העובדים. זו לא עסקת מניות, זו עסקה שמטרתה להבטיח את תנאי העובדים ואת קיומו של העיתון בעתיד".

עופר עיני: הממשלה צריכה להזרים כסף לעיתונים

כידוע, אם תושלם עסקת מכירת "מעריב" לשלמה בן צבי, רוב עובדי העיתון ככל הנראה יפוטרו פרט ל-300-400 עובדים. בישיבת חירום שהתקיימה אמש בין ועד עיתונאי מעריב לבין יו"ר ההסתדרות עופר עיני, הוחלט כי העובדים ייצאו למאבק לשמירת זכויותיהם לקראת הליך המכירה.

"אם זכויות העובדים לא יהיו מובטחות מבחינתם, לא תהיה עסקה", אמר אמש עיני. בפגישה הבהיר עיני כי הוא מבין שהמשמעות האמיתית של מכירת העיתון היא "סגירת מעריב ופתיחת עיתון חדש תחת אותו שם מותג". יחד עם זאת הוסיף עיני כי בשלב זה "אין שום הבטחה לעובדים ולא ברור אפילו אם את הפיצויים וההפרשה לקרנות הפנסיה יקבלו העובדים".