כותרות סופ"ש: לפיד לא פוסל ישיבה עם החרדים, אירן מציגה "מזל"ט מתאבד"

האם האלוף במיל' יואב גלנט יהיה הביטחוניסט ברשימה של משה כחלון?; הנייה מבהיר כי חמאס ישמור על הבנות "צוק איתן" אם ישראל תשמור עליהן; אירן מציגה נשק חדש במהלך תמרון צבאי ומה הוביל אם לדקור את בנה בן ה-28 בשולחן השבת?

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד; (פלאש 90)

סיכום חדשות סוף השבוע: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שב ומצהיר כי הוא אינו פוסל אף מפלגה, אלא שהוא מבטיח לעשות הכל כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא. האלוף במיל' גלנט מנהל מגעים להצטרפות למפלגתו של כחלון, בכיר חמאס הנייה התייחס לאירועים האחרונים בעזה והביע מחוייבות להסכמות לאחר "צוק איתן" ואירן מציגה "מזל"ט מתאבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר יש עתיד ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד השתתף באירוע שבתרבות בחולון ואמר כי יהיה מוכן לשבת עם החרדים בממשלה אחת במטרה למנוע מנתניהו כהונה נוספת כראש ממשלה. "אחרי שהועבר חוק השוויון בנטל ולימודי ליבה בישיבות, אין לי בעיה לשבת איתם", הסביר.

על נתניהו אמר לפיד כי הוא "לא היה אמיץ במלחמה וגם לא בתחום המדיני. לא היה מאמץ מדיני, אחרי 'צוק איתן', להיות חלק מהתהליך מול עזה. את נתניהו מעניין רק הישרדות, הישרדות, הישרדות. אבל כדאי גם לראות לאן מובילים את מדינת ישראל וצריך להחזיר את הגאווה לאזרחיה".

כולנו ביחד? גלנט וכחלון, ארכיון (עזרי עמרם, רויטרס)

גלנט יסגור עם כחלון?

ועוד בענייני בחירות - האם האלוף גלנט, מי שהיה כמעט הרמטכ"ל, יהיה הביטחוניסט של משה כחלון? אחרי שבועות של שמועות וגישושים, נראה כי האלוף במיל' יואב גלנט בדרך להצטרף לרשימת "כולנו" לכנסת ה-20. המגעים בין יו"ר המפלגה החדשה משה כחלון לגלנט עדיין מתנהלים - ולאחרונה חלה ביניהם התקרבות, שעשויה לרמז על הצטרפותו של אלוף פיקוד הדרום לשעבר לרשימת "כולנו" ולשיבוץ במקום גבוה ברשימתו.

ישמור על הרגיעה? הנייה (AP)

הנייה: חמאס שומר על הבנות צוק איתן

גם הגיזרה הביטחונית לא שקטה. אחרי הפיגוע הקשה שלשום, שבמהלכו נפצעה קשה ילדה כשבקבוק תבערה נזרק על המכונית שבה נסעה, אומר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה, כי חמאס עומד בהתחייבויות שעליהן סוכם בסיום ״צוק איתן״ - כל עוד ישראל עומדת בהן.

בהתבטאות פומבית ראשונה בעקבות ההתפתחויות של העת האחרונה, הודיע הנייה כי "מתנהלים מגעים עם מצרים עם מצרים ועם גורמים נוספים על מנת לחייב את ישראל לשמור על מה שהוסכם".

בהמשך דבריו קרא הנייה למצרים לפתוח את מעבר רפיח באופן רציף והדגיש כי חמאס מייחס חשיבות עליונה לביטחונה וליציבותה של מצרים - אולי על רקע הדיווח שלפיו קטאר השעתה זמנית את תמיכתה הכספית בארגון, בניסיון להפעיל לחץ על חמאס ולקטוע את תמיכתו בארגוני הטרור בסיני.

התרגיל באירן, היום (AP)

באירן, שם מקיים הצבא בימים האחרונים תמרונים נרחבים באזור המפרץ הפרסי, ערכו היום (שבת) ניסוי בנשק חדש: מטוסים "מתאבדים" ללא טייס. חיל האוויר האירני הציג את המזל"ט המתפוצץ, שנועד לפגוע במטרות ביבשה, באוויר ובים. מפקד כוחות היבשה הגנרל אחמד ראזה פורדסטאן צוטט בכלי תקשורת באירן אומר כי מדובר ב"פצצה ניידת".

הוא הסביר כי המזל"ט נועד לשאת חומר נפץ, לטוס לעבר מטרות ולהתרסק עליהן על מנת לגרום את הנזק הרב ביותר האפשרי תוך כדי שהוא אינו מסכן חיילים אירנים.

גופת גבר התגלתה באילת, ארכיון (פייסבוק משטרת ישראל)

באילת נמצאה הבוקר (שבת) גופת אדם בשנות ה-30 לחייו , סמוך לבניין מגורים בעיר. צוות סיור שהגיע למקום בעקבות דיווח שהתקבל בתחנת המשטרה איתר את הגופה, ונבדק חשד לרצח. כוחות גדולים של המשטרה, בפיקוד סגן מפקד מרחב אילת, הגיעו הבוקר לזירת האירוע ברחוב עין נטפים בעיר והחלו באיסוף הממצאים בזירה כאשר הם בודקים כאמור חשד לפלילים.

אם דקרה את בנה בשולחן השבת

מוקדם יותר, לפנות בוקר, נדקר צעיר כבן 25 במועדון ברחוב שחם בפתח תקווה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים בילינסון בעיר כשהוא במצב קשה וסובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.

בליל שישי נפצע קשה צעיר בן 28 לאחר שנדקר בביתו בפתח תקווה. המשטרה חושדת כי אמו של הצעיר היא זו שדקרה אותו. מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי במהלך ארוחת השבת שבה נכחו תשעה בני משפחה, התפתח ויכוח סוער על רקע לא ברור - במהלכו שלפה אם המשפחה סכין, וככל הנראה דקרה את בנה.

שוטרי תחנת פתח תקווה הוזעקו לבית המגורים ברחוב שטרית בפתח תקווה, שם איתרו את הצעיר כשהוא דקור בפלג גופו העליון. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו במצב יציב לבית החולים בילינסון בעיר. תשעת בני המשפחה שהיו עדים לאירוע עוכבו לחקירה בתחנת פתח תקווה. גורמים במשטרה מסרו כי לאף אחד מהנחקרים אין עבר פלילי והמשפחה אינה מוכרת למשטרה.