הוריו של הילד שנהרג בקריסת סל: "מותו של אלון יכול להציל אחרים"

בני משפחתו של אלון רונן, הנער בן ה-15 שנהרג לפני חודש כשעמוד כדורסל קרס עליו, יוצאים היום בביקורת חריפה נגד עיריית תל אביב, שאחראית לטענתם למותו של בנה. בטקס האזכרה אמרו ההורים שיעשו הכל כדי שמעתה מתקני הספורט בישראל יהיו בטוחים יותר

30 יום עברו מאז שהנער אלון רונן ז"ל נהרג לאחר שעמוד סל קרס עליו. היום התכנסו בני משפחתו וחבריו בבית העלמין קריית שאול לאזכרה כואבת ומתסכלת, שהפכה למסכת ביקורת על רשויות שלכאורה לא תיחזקו את הסל כראוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביו של אלון, יואל רונן אמר במהלך האזכרה: "לא פלא שראש העיר חולדאי וכל סגניו ונושאי כליו לא מצאו לנכון לבוא ולנחם. זה בטח קשה להם מצפונית לבוא ולומר 'סליחה, פשענו'. חיה גדולה טרפה אותך, חמדה את יופיך ורגישותך. לחיה הזאת אין רגש, אין מנהיגות ואין אמינות, היא פשוט חיה רעבה שדואגת רק לעצמה".

הוריו של אלון, שסירבו עד היום להיחשף, הודיעו שהם יוצאים למאבק שבסופו יהיו מתקני הספורט בישראל בטוחים יותר. דפנה רונן אמו של אלון הדגישה: "מאות ואלפי מתקנים ציבוריים הם בבחינת מלכודות מוות. כולם מבינים כי מותו של אלון צריך לשמש תמרור עצור לרשלנות הפושעת של הרשויות, ואולי בכוחו להציל ילדים אחרים".

אלון רונן ז"ל נהרג בחודש שעבר לאחר שעמוד כדורסל בבית הספר אביב קרס לאחר שנתלה עליו. פרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו של אלון תלמיד ושחיין מצטיין. בדיקה של הסל יום לאחר האירוע העלתה שבסיס הסל היה רקוב.

"כל אחד יכול היה להיות קורבן"

"כל אחד ואחת מהנוכחים כאן יודע שהיה יכול להיות הוא הקורבן התמים למעשה העוולה והרשלנות של בני הבליעל", הוסיפה אמו. במהלך ההספד של יואל, אביו של אלון, התגלה כי זהו לא האסון שפקד את בני המשפחה. שניאור חשין, שנהרג בתאונת פגע וברח הוא בן דודו של אלון ז"ל.

הוא אמר בכאב, "גדי ושניאור, בני הדודים שלך, לבטח קיבלו אותך בשמחה גדולה, וכעת אתם בטח מתכוננים לתחרות 'איש הברזל'. תעשו חיים, תנצחו את המתים, אתם חיים אצלנו לנצח".

קרובים של משפחת רונן אמרו היום כי הצהרות המשפחה כהכרזת מלחמה הן. שההורים יואל ודפנה לא ישקטו עד שיימצא אחראי למותו הכל כך מיותר של בנם. עד שמתקני הספורט של ישראל בהם משחקים הילדים יהיו בטוחים.

מעריית תל אביב נמסר בתגובה: "לאורך כל החודש האחרון נציגים של העירייה ליוו את המשפחה ונענו לכל בקשותיה. באשר לבדיקת המתקנים, הנושא עדיין בחקירה משטרתית ולכן לא פורסמו ממצאים בטרם גיבושם".