3 הרוגים בהתנגשות מכונית וטרקטור

נמשך הקטל בכבישים: בתאונת דרכים בין מכונית פרטית לטרקטור בכביש שבין צומת מגידו לעפולה נהרגו שלושה בני אדם. כוחות הצלה שהגיעו למקום הצליחו לחלץ מהרכב תינוק בן שנה במצב קל, והוא פונה לבית החולים רמב"ם. קצין תנועה מחוז צפון: "הטרקטור לא נתן זכות קדימה"

תאונה קטלנית בצפון הארץ: שלושה בני אדם נהרגו בהתנגשות בין ג'יפ לטרקטור בכניסה למנחת מגידו. תינוק בן שנה שהיה ברכב נפצע באורח קל ופונה במסוק לבית החולים. מחקירה ראשונית עולה החשד כי נהג הטרקטור לא נתן זכות קדימה - והתנגש חזיתית בג'יפ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים של האירוע עולה כי הרכב הפרטי התנגש מסיבה שאינה ברורה בטרקטור, בזמן שנסע על הכביש בין עפולה לצומת מגידו. מעוצמת הפגיעה נהרגו שני מבוגרים וילד כבן 5 שישבו במכונית.

כוחות החילוץ שהגיעו למקום פינו מהרכב תינוק שנפצע באורח קל, והעבירו אותו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי. "מצב התינוק קל, הוא סובל משבר לא מסוכן בגולגולת ואין לו פגיעות פנימיות", עדכן ד"ר רן שטיינברג, מנהל מחלקה כירורגית ילדים בבית החולים.

"מחזה מזעזע"

פרמדיק מד"א אבי אמויאל, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "התקבלה קריאה במוקד גלבוע על התאונה בין רכב לטרקטור, וכשהגענו ראינו מחזה מזעזע. מדובר בתאונה מאוד קשה, במקום היו ארבעה נפגעים, מהם שלושה הרוגים".

אמויאל הוסיף: "שמענו קולות של בכי של תינוק ומצאנו על רצפת הג'יפ מאחור תינוק כבן שנה, כשהוא בהכרה מלאה ובוכה. הענקנו לו טיפולים רפואיים שונים והעברנו אותו למסוק של מד"א, שהטיס אותו לביה"ח רמב"ם כשהוא במצב בינוני-קשה עם חשד לפגיעת ראש. נהג הטרקטור שנפצע קל קיבל טיפול רפואי במקום".

"הטרקטור לא נתן זכות קדימה"

קצין תנועה מחוז צפון יוסי חתוקאי אמר לחדשות 2: "מדובר בצומת מנחת מגידו, טרקטור שופל שיוצא מצד הדרך ורוצה לפנות שמאלה, חוסם את דרכו של ג'יפ - מה שגורם לתאונה קשה עם שלושה הרוגים וילד פצוע קשה. נהג הטרקטור במצב קל פונה לביה"ח העמק".

"אנחנו מדברים על תאונה שקרתה בסביבות השעה 18:00, באור יום. יש תמרור של זכות קדימה, משום מה נהג הטרקטור לא נתן זכות קדימה ותאונה קרתה", הסביר חתוקאי.

הכביש בו אירעה התאונה נחשב לכביש מסוכן ביותר בו אירעו תאונות רבות. בתקופה האחרונה הוא עבר שיפוץ במטרה לשפר את תנאי הדרך.