לא נמצא תורם: נפטר קובי כהן שהמתין להשתלת ריאה דחופה

לאחר מאבק במחלת ריאות קשה וחיפוש מתוקשר אחרי תורם, קובי כהן נפטר הבוקר בבית החולים. "את קובי לא הצלחנו להציל, אבל אנחנו מקווים שעכשיו מובן כמה חשוב לחתום על כרטיס אד"י", אמרו בני המשפחה

נפטר בבית החולים. קובי כהן ז"ל (רויטל כהן)

לאחר מאבק במחלת ריאות קשה, נפטר היום קובי כהן שהמתין להשתלת ריאה דחופה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. משפחתו של כהן, שיצאה למאבק למציאת תורם, הודיעה היום בצער על מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכול התחיל לפני ארבעה חודשים. שיעול טורדני גרם לכהן (30), פקח ברכבת ישראל, להיבדק בבית החולים. בריאותיו נתגלתה מחלה חשוכת מרפא בשם IPF, אשר החלישה את תפקודי הריאות שלו באופן הדרגתי ודרסטי, עד להידרדרות הסופית, ביום שישי לפני כשבועיים. לאחר שכשלו כל ניסיונות הסיוע האפשריים, ולאחר שעבר שלושה בתי חולים עד הגיעו לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, לא נותרה לרופאים ברירה אלא להרדימו, לחברו למכונת לב ריאה ולהמתין לתורם מתאים שכאמור לא הגיע.

משפחתו של כהן, ובראשה אשתו רויטל, יצאו בשבועיים האחרונים למאבק למציאת תורם מתאים לקובי שעורר הדים ברשת ובכלי התקשורת. המשפחה, שהביעה צער גדול על מותו, ביקשה להודות לכל מי שסייע להם במאבק למציאת תורם לקובי והדגישה את החשיבות של חתימה על כרטיס אד"י: "אמנם לא הצלחנו להציל אותו, אבל אנחנו מקווים כי תרמנו במשהו בהגברת המודעות לתרומת איברים".