המשפחות שמעניקות בית חם וחיבוק ראשון לילדים בסיכון

מאות ילדים מוצאים מביתם כל שנה בצווי חירום ונשלחים באופן זמני למשפחות קלט – משפחות שהן מעין תחנת ביניים לילדים שנזנחו או ננטשו. המשפחות ערוכות כל הזמן לקבל לחיקן ילדים שלא קיבלו אף פעם חיבוק, שלא עשו אפילו אמבטיה חמה. כך נראים ימיהם ולילותיהם של האנשים שמוכנים לפתוח את ביתם וליבם לילדים מוכי הגורל

יותר מ-500 ילדים ישראלים מוצאים מביתם בצו חירום כל שנה, אך לפני שהם מועברים למשפחת אומנה נלקחים הילדים למשפחת קלט כמו זו של מיכל ותומס הולזה מרחובות - על קיר ביתם תלויות תמונות של 20 פרצופים, 20 הילדים הרכים שעברו אצלם במשך שנתיים וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפעמים קשה להאמין עד כמה הילדים נפגעו או הוזנחו לפני שהגיע למשפחת הקלט. "היה ילד שהכנסתי אותו לאמבטיה בפעם הראשונה", סיפר תומס. "הוא נכנס להלם, כנראה בגלל שזאת הייתה הפעם הראשונה שבה הוא ראה מים. הוא גם היה רזה מאוד ורעב מאוד. הוא היה בן שנתיים וחצי".

ברחבי הארץ יש כיום 22 משפחות קלט באחריות משרד הרווחה, ויש צורך במשפחות נוספות שתהיינה זמינות 24 שעות ביממה כדי לקלוט ילד שהוצא מביתו בצו חירום. "לטפל בילד שהגיע אלינו מסכן ועכשיו הוא מלך זה נותן משמעות לחיים היומיומיים", הסבירו בני הזוג הולזה. 

מעוניינים לשמש כמשפחות קלט? עמותת "אור שלום" 03-6186050