האם נרצחה, האח שאימץ את בנה נהרג בתאונת דרכים

16 שנים לאחר שאחותו ואמו נרצחו על ידי המדען עמירם הוכברג ברחובות, נהרג הלילה שמוליק בלייכמן בתאונת דרכים קשה סמוך למושב אורות בו הוא מתגורר. בנה של אחותו המנוחה, אותו אימץ בלייכמן ייאלץ לחוות מחדש את תחושת האובדן הקשה. "מדובר בטרגדיה אמתית", אמרו השכנים ההמומים

זירת הרצח, ארכיון (חדשות 2)

הטרגדיה המשפחתית של משפחת בלייכמן לא נגמרת: 16 שנים לאחר שאמו ואחותו נרצחו על ידי המדען עמירם הוכברג ברחובות, נהרג הלילה שמוליק בלייכמן בתאונת דרכים קטלנית. בלייכמן ז"ל, הפך לאפוטרופוס של בנה של אחותו המנוחה לאחר הירצחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצח הכפול שזעזע את המדינה אירע בחודש מאי 1996, אז נמצא הרכב המשפחתי של שלומית בלייכמן ברחובות ובו סימנים של מאבק וכתמי דם רבים. גופתה של האם אידה נמצאה מאוחר יותר כשהיא מגולגלת בשטיח בביתה, לעומת זאת גופתה של שלומית לא נמצאה מעולם.

המדען עמירם הוכברג, שהיה בן זוגה של שלומית ואבי בנה, נמלט מהארץ יחד עם בנם המשותף לשוויץ. כעבור שלושה חודשים הוא הוסגר לישראל והורשע בשני מעשי הרצח, זאת למרות שגופתה של שלומית לא נמצאה מעולם.

ביישוב אורות מתקשים לעכל: "מדובר בטרגדיה גדולה"

בנם המשותף של הוכברג ובלייכמן הועבר לחסותו של אחיה של שלומית, שמואל בלייכמן בן ה-56. בלייכמן הפך לאפוטרופוס הרשמי של בנה הצעיר של אחותו המנוחה, וגידל אותו כשלו - יחד עם ארבעת ילדיו הביולוגיים.

הלילה נסע שמוליק יחד עם אשתו על האופנוע האישי שלו בשעות הלילה. סמוך למרכז שפירא שליד המושב אורות בו הוא מתגורר, פגע באופנועו רכב פרטי, וגרם למותו של בלייכמן ולפציעת אשתו באורח קשה. נהגת הרכה הפרטי נחקרה ומשטרת לכיש חוקרת את האירוע. מועד הלווייתו של בלייכמן טרם נקבע.  

ביישוב הקטן אורות עדיין מתקשים לעכל את הבשורה הקשה שנחתה עליהם. "מדובר בטרגדיה גדולה - כולם מנסים לעכל את מה שקרה", אמרה אחת משכנות המשפחה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו עדיין לא יודעים כלום ומחזיקים אצבעות שהאם תצא מזה בשלום".