למרות הצפירה: "האוטובוס לא עצר"

מדוע לא הסכים נהג אוטובוס לעצור את האוטובוס בזמן הצפירה? נוסעי קו 101 שנסעו מירושלים למחלף שפירים בכביש 1 טוענים כי הנהג המשיך לנסוע ב-10:00 ואף הפעיל מוזיקה. לדבריהם הוא אמר ש"הצפירה לא מעניינת אותו". מנכ"ל החברה: "רואים את המקרה בחומרה רבה ובודקים את העובדות"

ארכיון (פלאש 90)

נוסעי קו 101 של חברת "אגד תעבורה" נסעו הבוקר (חמישי) מהר נוף בירושלים לחניון שפירים בכביש מס' 1. הנוסעים ידעו שבמהלך הנסיעה תישמע הצפירה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ונערכו לעמידה, אלא שנהג האוטובוס - כך לטענתם - לא עצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהגיעה השעה 10:00 והצפירה נשמעה ברחבי הארץ, הנהג המשיך לנסוע כאילו כלום לא קרה", סיפר לחדשות 2 Online אביעד, אחד הנוסעים. "הנוסעים ביקשו שהנהג יעצור בצד, אבל הנהג לא הסכים. במקום זה הוא השמיע שירים בערבית".

לדבריו, הנוסעים שהבינו כי לא יצליחו לשכנע את הנהג לעצור ביקשו ממנו לפחות לכבות את הרדיו או להעביר לתחנה המשדרת את הצפירה. "הנהג לא הסכים וענה שהוא לא עוצר ולא מכבה את הרדיו", טען הנוסע. "הוא אמר שהוא רוצה לשמוע מוזיקה עכשיו".

הנהג, ערבי-ישראלי ממזרח ירושלים, לא הסכים לתת את פרטיו האישיים לנוסעים הפגועים. "אני חייל וזה הרגיש לי מבזה מאוד", אמר הנוסע. "גם אם הוא ערבי, הוא צריך להתנהג בצורה אחרת ולהתחשב בנוסעים. בטח שלא להשמיע שירים בקולי קולות ולהמשיך לנסוע, ולהגיד שזה לא מעניין אותו".

מנכ"ל "אגד תעבורה", גדעון מזרחי, מסר בתגובה לחדשות 2 Online: "אנחנו רואים את המקרה הזה בחומרה רבה ואנחנו בודקים את העובדות. אם יתברר שיש בהן ממש אנחנו נגיב במלוא החומרה. אם זה אכן קרה, אנחנו מאוד מתנצלים על כך בפני הנוסעים".