כיצד ניצל הגנו שננטש ע"י אמו?

השבוע האחרון, כך מסתבר, היה מתוח במיוחד בספארי. אחרי לידה מרגשת של ארבעה עגלי גנו ביום אחד, אחרי מספר שנים שחונות – אבל ממש כמו בספר ילדים, התברר כי עגל אחד נשאר לבדו. אמו לא נמצאה, והוא החליט לנסות את מזלו עם חיות אחרות - זברות ואפילו היפופוטמים

דיכאון אחרי לידה? האם הסרבנית (דוברות הספארי)

מטפלי הספארי נתקלו השבוע בסיפור מרגש במיוחד: זה התחיל בלידה מבורכת של לא פחות מארבעה עגלי גנו ביום אחד. שנים הם חיכו להמלטה הזו, שהלכה באופן חלק, אבל אחרי ששככה ההתרגשות, עובדי המקום שמו לב לפרט אחד משונה. שלושה עגלים נצמדו מיד לאימותיהם. בעוד אחד - נשאר לבדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העגל רב התושייה לא התייאש, והחליט לנסות את מזלו אצל בעלי החיות האחרים. הוא ביקר בעדר הזברות, שגילו בו תחילה עניין רב. אחת מהנקבות המפוספסות אפילו ליקקה אותו ונראתה רחמנית במיוחד - אבל זה לא הספיק.

הוא המשיך גם לקובוסי המים, ואפילו להיפופוטמים האימתניים. הם אמנם היו סבלניים באופן יחסי, אבל המטפלים החלו לחשוש שבעלי החיים יאבדו את סבלנותם כלפי הגנו הקטן ויתקפו אותו. כל הניסיונות להצמידו לעדר הגנו מחדש - עלו בתוהו. אחד המטפלים הסכים אפילו להכניס את הגנו לביתו - אבל הסיכויים לשלבו מחדש בעדר אחרי מעשה כזה קטנים עד אפסיים, וגם הרעיון הזה נפסל.

עם רדת הלילה עזבו המטפלים את הספארי בלב כבד, וחששו ממה שיגלו שם בבוקר. אולם בבוקר למחרת, נגלו לעיניהם ארבעה עגלים ליד ארבע אימהות שונות. אז מה בעצם קרה? ככל הנראה, אם הגנו הצעירה נבהלה לאחר ההמלטה, ואולי אפילו סבלה מדיכאון לידה קל, ועזבה את העגל שלה. כאשר צפתה בכל ההמולה שכללה את ניסיונותיהם של חיות אחרות להתקרב אליו נבהלה אף יותר. בלילה כשנרגעו הרוחות, היא הרגישה בטוחה יותר ולקחה את העגל שלה תחת חסותה. סוף טוב, הכל טוב.