אינסטגרם תעזור לתדמיתה של ישראל?

סביר להניח שאם תחפשו את התגית #israelhd באפליקציית אינסטגרם ב-10 הימים הקרובים, תגלו תמונות יפות - ופופולריות - מהרגיל. עשרה צלמי אינסטגרם חובבים הוזמנו לסיור מיוחד בישראל וגם נפגשו היום עם הנשיא, במטרה לשפר את תדמית המדינה בקרב הקהל הצעיר בעולם

פרס והצלמים הצעירים (חדשות 2)

לנשיאים אובמה ופרס, וגם לכל חברה שמכבדת את עצמה בעולם, כבר יש חשבון באינסטגרם - רשת הצילומים הפופולרית שהפכה כל צלם חובב למקצוען. עכשיו, בעזרת האפליקיציה, מנסים סטודנטים ישראלים לשפר את מצבה של ישראל בעולם. אם תשדירים ופרסומות לא עוזרים, אולי יעשו זאת הרשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצת הסטודנטים הזמינה עשרה צלמים חובבים ופופולריים במיוחד באינסטגרם, שבמצטבר עוקבים אחריהם יותר מ-12 מיליון בני אדם, לסיור של עשרה ימים ברחבי הארץ, במימון ארגון ההסברה Stand With Us.

רובם אמריקנים, אך שלושה מגיעים מגרמניה, צרפת והולנד. הביקור החל אתמול, וצלמי האינסטגרם יבקרו בירושלים בתל אביב, בגליל, יעשו טיול ג'יפים בדרום וגם בים המלח - במטרה שיעלו לרשת תמונות מנופי ארץ ישראל היפה. כך, מקווים היוזמים, מיליונים ייחשפו לצדדים שבדרך כלל לא רואים בתקשורת העולמית.

לשנות תדמית - לטוב ולרע

היום הגיעו הצלמים לירושלים, שם נפגשו עם הנשיא שמעון פרס והראו לו חלק מהתמונות שכבר צילמו. "הרבה אנשים לא יודעים איך אנחנו נראים באמת ואתם יכולים לסייע לנו בזה", אמר להם הנשיא. "אם אתם רוצים, אתם מוזמנים להישאר פה. אני בטוח שתמצאו עוד ועד זוויות מעניינות לצילום במדינה שלנו".

אחד המשתתפים, ג'ואי מסן פרנסיסקו, אמר לנשיא פרס, "התאהבנו במדינה שלכם" והוסיף - "זה ניסוי מעניין, לראות עד כמה הכוח של אינסטגרם גדול", ג'ואי, שצבר יותר מ-200 אלף עוקבים נלהבים, בטוח שיש לאפליקציה הזו אפשרות לשנות תדמית של מדינה - לטוב ולרע.