האצנית שנדרסה התעוררה בבית החולים: "אני זוכרת שהוא פגע בי"

טיגיסט ביטאו בת ה-15, שנדרסה ביום שישי האחרון במכוון בעת אימון של נבחרת האתלטיקה, התעוררה היום בבית החולים קפלן, ועברה ניתוח ברגלה. בבית החולים מעריכים כי צפוי לה הליך שיקום ארוך, של כחצי שנה, אך בסיומו, היא תוכל ככל הנראה לשוב ולרוץ. החיפושים אחר הנהג שפגע בביטאו ובחברתה, נמשכים גם בשעה זו

טיגיסט ביטאו בת ה-15, שנדרסה ביום שישי האחרון במכוון, בעת אימון של נבחרת האתלטיקה, התעוררה היום בבית החולים קפלן, ועברה ניתוח ברגלה. בבית החולים מעריכים כי צפוי לה הליך שיקום ארוך, של כחצי שנה, אך בסיומו, היא תוכל ככל הנראה לשוב ולרוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופאים מוסיפים כי היא פקחה את עיניה, ונמצאת בהכרה, ועם זאת עדיין לא מסוגלת לזוז. "היא זוכרת במעורפל את מה שקרה בתאונה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר בית החולים, אופיר לוי. "היא אמרה לנו בפירוש: 'אני זוכרת שהוא דרס אותי', ומאוד המומה מהעניין".

צוות בית החולים תלה בחדרה שלט - "עבורנו את אלופה". ביטאו, שמוגדרת כהבטחה הגדולה של נבחרת האתלטיקה לאולימפיאדת ריו 2016, נפגעה במהלך אימון יחד עם חברתה לנבחרת, רדאיט בלטה בת ה-19, ששוחררה כבר לביתה. החיפושים אחר הנהג שפגע בשתיים, ככל הנראה במכוון ונמלט, נמשכים גם בשעה זו.

"הוא העיף אותנו באוויר", שיחזרה מוקדם יותר בלטה את רגע הדריסה וסיפרה לחדשות 2 באינטרנט, "בהתחלה עשינו אימון של חמישה קילומטרים. חזרנו, החלפתי בגדים, ואז הלכתי לרוץ עשרה קילומטרים. לאחר חמישה קילומטרים ראיתי טרקטורון עובר מול הפנים שלי ושל טיגיסט. הוא עבר בהתחלה, ואז הוא עשה סיבוב, חזר ופגע בנו".

"אני לא מצליחה לישון"

רדאיט הוסיפה: "הוא הלך, וחשב שאנחנו כבר לא בחיים אז הוא ברח. אחרי שפגע בנו אני כבר לא זוכרת כלום, כאב לי מאוד ברגליים. הוא העיף אותנו באוויר. האנשים שרצו איתנו, היתה לנו קבוצה טובה ועזרו לנו. טיגיסט נפגעה קשה ברגליים ועשתה ניתוח ביום שישי".

"אני לא יכולה ללכת בינתיים, רק בכיסא גלגלים", מספרת הספורטאית הצעירה. "היה לי לילה מאוד קשה, אני לא מצליחה לישון, כואב לי מאוד מאוד. אני לא יודעת מה קרה בדיוק שם. אני הייתי עייפה אחרי חמישה קילומטרים שרצנו, לא הצלחתי להבין מה קרה, הוא נתן לנו מכה - וברח", אמרה רדאיט.

"אני, טיגיסט ואלו שהיו איתנו לא עשינו כלום", היא סיכמה. "אנחנו ילדים של המדינה, שרוצים לייצג את המדינה שלנו. הלכנו לרוץ ופתאום זה קרה לנו. זה מאוד עצוב לנו". היא פנתה לדורס ואמרה: "שיביע חרטה, לפחות שיגיד שעשה את זה, ויתנצל".