נתב"ג: עיצומי עובדים מעכבים אלפי נוסעים

מאות טיסות יוצאות בכל יום מנתב"ג בתקופת השיא של הקיץ והחגים, ודווקא היום משבשים עובדי שדות התעופה את ההמראות. העובדים מוחים על כוונת רשות שדות התעופה לפטר 100 עובדים ארעיים. ברשות הסבירו כי מדובר בעובדים שהחוזה איתם הסתיים. ההשבתה צפויה להמשך לפחות בשעה וחצי הקרובות

עשרות נוסעים מחכים כבר שעה, בתוך מטוס בנתב"ג, בהמתנה להמראה המיוחלת לאילת - והם לא לבד. עובדי רשות שדות התעופה הכריזו על עיצומים בעקבות סכסוך עם מעסיקיהם ברשות, ומעכבים בשעות האחרונות את כל ההמראות מנמל התעופה.ההשבתה צפויה להימשך גם בשעה וחצי הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אנחנו ישובים למעלה משעה במטוס", סיפר בתוכנית שש עם עודד בן עמי, אבי יחזקאל, הממתין במטוס ארקיע להמראה לאילת, "עשרות נוסעים יושבים סגורים במטוס. לא נעים. השכנים שלידי לא רגועים וכולם בלחץ. חם מאוד, וכולנו מזיעים".

בדקות האחרונות החלו העובדים לשחרר כבודה, וטיסות ארקיע מתחילות להמריא. עם זאת, טיסות "אל-על" עדיין מעוכבות. הממונה על השכר באוצר מקיים בשעה זו דיון בנושא, על מנת להביא לסיום המשבר.

העובדים הכריזו על העיצומים כיוון שלטענתם, הנהלת הרשות מתכוונת לפטר כמאה עובדים ארעיים. בהנהלה אומרים מנגד כי מדובר בעובדים שהחוזה שנחתם עימם היה קצוב לשנתיים בלבד, ועתה משהסתיים החוזה, הסתיימה עבודתם.

גורמים המקורבים לצדדים אומרים עם זאת, כי הסיבה האמיתית להכרזת העיצומים היא מחלוקות על שכרם של עובדים ותיקים ברשות. מדובר בעונת שיא בנתב"ג, בה עוברים בנמל עשרות אלפי נוסעים מידי יום.