הנהג שהפקיר במודיעין עילית: "אני המום וכואב"

המורה ששכח היום ברכבו את בן ה-4 שהתייבש ומת במודיעין עילית, הביע צער על המקרה באמצעות עורך דינו. "הנהג המום וכואב, ומבקש סליחה מהמשפחה האבלה", מסר עורך הדין עופר ברטל, שעושה בשעה זו את דרכו לתחנת המשטרה בעיר. מוקדם יותר אותר הילד ללא רוח חיים, לאחר ששהה כמה שעות ברכב הסגור

סנגורו של המורה, בעל הרכב שבו אותר בצהריים ילד בן 4 שנשכח ומת, הביע צער כבד על האירוע: "הנהג המוום וכואב", מסר עורך-הדין עופר ברטל, "הוא מבקש סליחה מהמשפחה האבלה ולא יודע לומר דבר, מלבד שיגור השתתפות בצער ובכאב. הוא מקווה שינוחמו מהשמיים". עורך דינו של הנהג, אב לשניים, שלא הכיר את משפחתו של הילד, הגיע בשעה האחרונה לתחנת משטרת מודיעין עילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשעות הצהריים הוזעקו למודיעין עילית כוחות מד"א ואיחוד הצלה, לאחר שנקראו לטפל בילד, ששהה ברכב שחנה בחניון ליד מוסד חינוכי בעיר. הצוותים נאלצו לקבוע את מותו, לאחר שנשכח במשך כמה שעות במכונית. המשטרה פתחה בחקירה.

על פי החשד, המורה הוא מכר המשפחה שהסיע את הילד בשעות הבוקר ללימודים, וחשב כי הילד ירד מהרכב. כששב בצהריים למכונית - גילה אותו במכונית, ללא רוח חיים.

משה קופרמן, תושב מודיעין עילית שנכח בזירה בעת הגעתם של כוחות ההצלה, תיאר את המקרה בתוכנית מהדורה ראשונה עם עמית סגל. "הילד היה חסר הכרה, והבנתי שהוא לא בחיים. הזעקנו רופא. עצוב מאוד שדבר כזה קרה ביישוב שלנו, אבל זה צריך לחזק אותנו הלאה".

לכוחות לא נותר אלא לקבוע את מותו במקום. המשטרה הוזעקה גם היא למקום ופתחה מיד בחקירת האירוע. הרכב פונה מהמקום והועבר למעבדת מז"פ כדי לסייע בבדיקת נסיבות המוות.

"הטמפרטורה ברכב יכולה להגיע ל-60 מעלות"

דובר מד"א זכי הלר סיפר בשיחה בערוץ החדשות: "ב-13:03 קיבלנו קריאה על ילד שנמצא ברכב ללא הכרה דופק ונשימה במודיעין עילית. צוות עם ניידת טיפול נמרץ, מצא את הילד ללא רוח חיים לאחר ששהה מספר שעות ברכב הסגור. רופא שהגיע למקום קבע את מותו".

"לפי מה שהצלחנו להבין, ככל הנראה מישהו הסיע את הילד בבוקר למוסד החינוכי, והילד ככל הנראה נשאר באוטו למשך כל שעות הלימודים. בצהריים כשחזרו לרכב הבחינו בו - כשהוא ללא לרוח חיים", ציין זכי.

דובר מד"א חזר וקרא לנהגים לנקוט בזהירות, כדי למנוע מקרים דומים. "בטמפרטורה כמו שיש בימי הקיץ, שיכולה להגיע ללמעלה מ-60 מעלות, זה עניין של דקות מהרגע שהילד מקבל מכת חום עד לרגע שהוא מאבד הכרה והמקרה עלול להסתיים במוות".

"הנהג ששכח את הילד היה בהיסטריה"

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה הרציג, שהגיע למקום סיפר: "קיבלתי דיווח שיש ילד ששוכב על הרצפה ליד רכב, לאחר שמישהו הוציא אותו מהמכונית והגעתי למקום תוך דקות ספורות. האנשים שהיו במקום סיפרו שבעל הרכב הגיע, פתח את האוטו ובמקביל התקשר לכוחות ההצלה".

"זה רכב שלוקח איתו מספר ילדים, וגם את הבן של בעל הרכב לבית הספר. ככל הנראה הוא שכח את הילד במכונית. האדם ששכח את הילד היה בהיסטריה", הוסיף הרציג.

בנהריה אירע אתמול מקרה דומה, שלמרבה המזל הסתיים בחילוץ מוצלח של ילד שנשכח ברכב. זוג הורים התלוננו למשטרה לאחר שבגן של בנם, שסובל מצרכים מיוחדים, הודיעו להם שהילד לא הגיע בבוקר עם ההסעה. מבירור שנערך עלה שנהג ההסעות שכח את הילד ברכבו ורק כשנהג שהחליף אותו הגיע לפתוח את הרכב, כעבור כשלוש שעות, הילד אותר שם - כשהוא במצב טוב.