פלאפון לעובדים: אל תצטרפו להסתדרות

הנהלת חברת הסלולר העבירה בימים האחרונים לעובדיה מכתב מפורט במטרה לשכנע את עובדי החברה שלא להצטרף לוועד עובדים המוקם בימים אלה בחברה. "אם פלאפון תדרדר בשוק התחרותי, כולנו ניפגע", נכתב בו. "ההסתדרות לא תשלם את משכורות עובדי פלאפון". ההסתדרות ביקשה דיון דחוף בבית הדין לעבודה כדי להוציא צווי מניעה למכתב

פלאפון. מכתב לעובדים (חדשות 2)

כשברקע הדיווחים על פיטורים אפשריים אחרי תקופת החגים בחברות הסלולר, העבירה חברת פלאפון בימים האחרונים מכתב לעובדיה, בניסיון לשכנעם שלא להצטרף או לתמוך במאמצים של כמה עובדים בחברה להקים ועד עובדים ולהצטרף להסתדרות. בעקבות המכתב, שהגיע גם לידי חדשות 2 באינטרנט, החליטה ההסתדרות לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה להפצתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים פועלת ההסתדרות יחד עם קומץ עובדים המשמשים כנציגיה, להקמת ארגון עובדים בחברתנו", נפתח המכתב. "המסרים המוצגים על ידם מנסים לשכנע את עובדי החברה כי הצלחת פלאפון בשוק התחרותי תלויה בהקמת ועד עובדים. חשוב לנו להציג בפניך את העובדות הנכונות, כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת, האם לתמוך בהפיכת פלאפון לחברה המנוהלת באמצעות ועד עובדים".

במכתב מפורטים שישה סעיפים, בהם מנסה ההנהלה לשכנע את העובדים שלא לבצע את המהלך. "השאלה הנשאלת האם התארגנות זו תחזק את המאבק לצליחת התחרות העזה בשוק או תחלישו?", נכתב בסעיף 2 במכתב ובסעיף 3 צויין: "פגיעה ביכולת חברתנו לפעול כשווה בין שווים בשוק התחרותי, משמעותה המיידית היא פגיעה בהצלחת החברה, בהכנסותיה והביטחון התעסוקתי של עובדיה".

לצד המכתב - טופס חתימה על אי הצטרפות

"אם פלאפון תדרדר בשוק התחרותי, כולנו ניפגע", נכתב עוד. "ההסתדרות לא תשלם את משכורות עובדי פלאפון. על אלפי העובדים האחרים מי שתמשיך לשמור היא החברה שלנו... במקום שכישוריך והצלחתך המקצועית יקבעו את קידומך, שכרך ותנאיך, אלה ייקבעו על ידי הוועד וההסתדרות".

עופר עיני. "מנסים למנוע מהעובדים להתאגד" (חדשות 2)

בנוסף, מנסה ההנהלה להסביר לעובדיה כי להצטרפות להסתדרות יש גם פן כלכלי. "יוטל על כולכם מס שיגיע למאות שקלים בשנה, ואף מעל 1,000 שקלים", נכתב. "חשוב להבין שאם הם ישיגו מספיק חתימות, המס יוטל על כל העובדים - כולל אותך". לצד המכתב צורף טופס בו מתבקשים העובדים לחתום על מסמך המחייב אותם שלא להצטרף להסתדרות.

פרטי המכתב הגיעו להסתדרות - וזו החליטה, כאמור, לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. בבית הדין נקבע הדיון למחר בשעה תשע בבוקר. "מדובר בניסיון למנוע מהעובדים לממש את זכותם הדמוקרטית המעוגנת בחוק להתאגד", אמרו היום בהסתדרות. "אנו מקווים שהדחיפות שבה בית הדין קבע דיון מעידה על כך שגם הוא סבור שיש ללבן את העניין בדחיפות".