מודיעין עילית: בן 4 נשכח שעות ברכב - ומת

טרגדיה במודיעין עילית. ילד בן 4 אותר ללא רוח חיים ברכב בעיר. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו, לאחר ששהה שעות ברכב הסגור. ע"פ החשד, חבר המשפחה שהיה אמור להסיע אותו למוסד חינוכי שכח אותו

טרגדיה במודיעין עילית: ילד בן 4 אותר בצהריים ללא רוח חיים ברכב שחנה בחניון ליד מוסד חינוכי בעיר. רופא איחוד הצלה שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מפרטים ראשוניים עולה כי פרמדיקים של מד"א הוזעקו לרחוב שדרות יחזקאל בעיר, שם התגלה הילד לאחר שנשכח במשך מספר שעות נעול בתוך המכונית. על פי החשד, חבר המשפחה שהסיע את הילד בשעות הבוקר ללימודים שב בצהריים למכונית - ואז גילה אותו יושב ללא רוח חיים.

לאנשי איחוד הצלה לא נותר אלא לקבוע את מותו במקום. כוחות משטרה הוזעקו גם הם למקום ופתחו מיד בחקירת האירוע. הרכב פונה מהמקום והועבר למעבדת מז"פ כדי לסייע בבדיקת נסיבות המוות.

"הטמפרטורה ברכב יכולה להגיע ל-60 מעלות"

דובר מד"א זכי הלר סיפר בשיחה בערוץ החדשות: "ב-13:03 קיבלנו קריאה על ילד שנמצא ברכב ללא הכרה דופק ונשימה במודיעין עילית. צוות עם ניידת טיפול נמרץ, מצא את הילד ללא רוח חיים לאחר ששהה מספר שעות ברכב הסגור. רופא שהגיע למקום קבע את מותו".

"לפי מה שהצלחנו להבין, ככל הנראה מישהו הסיע את הילד בבוקר למוסד החינוכי, והילד ככל הנראה נשאר באוטו למשך כל שעות הלימודים. בצהריים כשחזרו לרכב הבחינו בו - כשהוא ללא לרוח חיים", ציין זכי.

דובר מד"א חזר וקרא לנהגים לנקוט בזהירות, כדי למנוע מקרים דומים. "בטמפרטורה כמו שיש בימי הקיץ, שיכולה להגיע ללמעלה מ-60 מעלות, זה עניין של דקות מהרגע שהילד מקבל מכת חום עד לרגע שהוא מאבד הכרה והמקרה עלול להסתיים במוות".

"הנהג ששכח את הילד היה בהיסטריה"

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה הרציג, שהגיע למקום סיפר: "קיבלתי דיווח שיש ילד ששוכב על הרצפה ליד רכב, לאחר שמישהו הוציא אותו מהמכונית והגעתי למקום תוך דקות ספורות. האנשים שהיו במקום סיפרו שבעל הרכב הגיע, פתח את האוטו ובמקביל התקשר לכוחות ההצלה".

"זה רכב שלוקח איתו מספר ילדים, וגם את הבן של בעל הרכב לבית הספר. ככל הנראה הוא שכח את הילד במכונית. האדם ששכח את הילד היה בהיסטריה", הוסיף הרציג.

בנהריה אירע אתמול מקרה דומה, שלמרבה המזל הסתיים בחילוץ מוצלח של ילד שנשכח ברכב. זוג הורים התלוננו למשטרה לאחר שבגן של בנם, שסובל מצרכים מיוחדים, הודיעו להם שהילד לא הגיע בבוקר עם ההסעה. מבירור שנערך עלה שנהג ההסעות שכח את הילד ברכבו ורק כשנהג שהחליף אותו הגיע לפתוח את הרכב, כעבור כשלוש שעות, הילד אותר שם - כשהוא במצב טוב.