לא רק שכ"ד: הכירו את דמי הפינוי

שוק השכרת הדירות נחשב למסובך ולא פשוט גם כך – מצב הדירות לא תמיד מלבב, וגם בעלי הדירות יודעים לנצל את מצוקת הדיור לטובתם. אבל כעת מתברר – גם השוכרים הקודמים יכולים להקשות עליכם. בין התנאים שהועלו בפני מתעניינים שונים – דרישה לקנות את הריהוט במחיר מופקע, או סתם דמי פינוי, בהתאם לביקוש

אם ניסיתם לאחרונה לשכור דירה באזור מבוקש ייתכן שגם אתם נתקלתם בתופעה הזו. יותר ויותר שוכרים, שמפנים דירות ומחפשים דיירים שיחליפו אותם, מציבים תנאים שונים ומשונים, תמורת הזכות להחליף אותם. בין היתר, הם דורשים מהמתעניינים לרכוש את ריהוט הדירה באלפי שקלים, או לשלם מס מקורי - דמי פינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במקרים רבים, שוכרי דירות שרוצים לעזוב, אחראים למצוא גם את המחליפים. רבים מהם החליטו לאחרונה לנצל את מצוקת הדיור הגוברת - ולהפיק טובות הנאה מהמצב. אם לא תעתרו לדרישותיהם - שמכם לא יועבר לבעל הבית.

"באחת הדירות שמצאתי, דרשו ממני 800 שקל עבור מדפים ווילון", מספרת ליאורה לוי, שניסתה לאחרונה לשכור דירה בתל אביב, "במקום אחר שרציתי לסגור, ביקשו 3,700 שקלים בשביל מקרר ומזגן, שאפילו לא עבד". גם אחרי שהסכימה לתנאים, הציבו בפניה דרישות חדשות - שלמי באופן מיד, חצי במזומן וחצי בצ'ק.

"ככל שיש יותר ביקוש על דירות ככה אנשים מרשים לעצמם לבקש יותר", מסבירה מיכל כהן, סמנכ"ל אתר citywall, "לרוב בעל הבית אפילו לא מודע לכל הסחר-מכר הזה".