מת הצעיר שנפצע אתמול בפיצוץ רכבו ליד עכו

מוחמד אבו אל-היג'א, בן 20 מטמרה, מת מפצעיו בבית החולים לאחר שנפגע אתמול קשה בפיצוץ שאירע ברכבו בשעה שעסק עם אחיו בעבודות קירור ליד אולם שמחות. האח עדיין מאושפז במצב בינוני בבית החולים. "מדובר בטרגדיה", סיפר קרוב משפחה. "הם רק רצו להתפרנס"

יום אחרי שנפצע באורח קשה בתאונת העבודה ליד עכו, במהלכה אירע פיצוץ עז ברכבו, נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותו של מוחמד אבו אל-היג'א, בן 20 מטמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופאים נאבקו על חייו של מוחמד, אך מאמציהם להצילו עלו בתוהו והערב הוא מת מפצעיו. אחיו, שעסק יחד איתו בתיקון רכב הקירור בו אירע הפיצוץ ונפגע גם הוא, עדיין מאושפז בבית החולים. "זו טרגדיה קשה מאוד", אמר קרוב משפחתם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מוחמד ואחיו בסך הכל רצו להתפרנס ונפגעו".

תיעוד פיצוץ רכב הקירור פורסם אתמול לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, כמו גם השניות הראשונות שלאחריו וניסיונות העזרה הראשונה שהעניקו העוברים והשבים לפצועים במקום. "המראות היו קשים", סיפר עד ראייה שעובד במקום. "כיבינו את השניים ואחד מהם היה במצב ממש קשה".

עדי ראייה: "מחזה מאוד קשה"

האירוע התרחש בסמוך למסעדת נתק'ה, הממוקמת על כביש חיפה-עכו מול קיבוץ כפר מסריק. בדיקה ראשונית של המשטרה מעלה כי הפיצוץ נגרם במנוע של הרכב המסחרי מסוג GMC, ונסיבותיו עדיין אינן ברורות. מדובר ברכב של טכנאים שהגיעו לטפל בחדר הקירור של אולם השמחות.

למקום הוזעקו צוותי כיבוי אש גליל מערבי, וצוותים של מד"א ושל המשטרה. חוקרי השריפות החלו בחקירת הפיצוץ, שנגרם כנראה מכשל טכני. "יצאתי אחרי ששמעתי פיצוץ והתחלתי בניסיונות לכבות את האש שאחזה באחד הפצועים", סיפר אחד מעדי הראייה לחדשות 2 באינטרנט. "מצבו של הפצוע השני היה קשה הרבה יותר, אז הבאנו מטפים וכיבינו אותו. זה היה מחזה מאוד קשה".