יום הולדת ראשון מאז שחרורו מהשבי: גלעד שליט חוגג 26

מזל טוב לגלעד שליט שחוגג היום יום הולדת ראשון מאז ששוחרר משבי חמאס לפני כמעט שנה. שליט ככל הנראה יחגוג בקרב המשפחה המצומצמת. "גלעד מתכנן להתחיל לימודים בשנה הבאה", אמר סבו צבי שליט

"יש דברים שניתן להגדיר כנסים" (AP)

אחרי שש שנים - גלעד שליט שוב חוגג יום הולדת כאדם חופשי: שליט מציין היום את יום הולדתו ה-26, עשרה חודשים לאחר ששוחרר משבי חמאס. שליט יחגוג אותו בשקט בסביבת חברים ומשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המברכים את גלעד היה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בדף הפייסבוק שלו כתב נתניהו כי הוא שוחח עם שליט לכבוד יום הולדתו ואמר לו: "זה יום הולדת שמח במיוחד, יום הולדת של חופש. כל עם ישראל מאחל לך מזל טוב".

 

בעמוד הפייסבוק של חדשות 2, הזמנו את הגולשים לברך את שליט לרגל יום הולדתו. "גלעד נשמה גבוהה וטהורה", פתחה רוני דותן את הברכה שלה, "אני מברכת אותך להיות חופשי מבפנים, להתנקות מכל הזכרונות והכאב, להיות שמח, בריא ומצליח, להגשים חלומות, תמיד להיות מוקף בתמיכה ואהבה מכולנו, ובשבילי תמיד תהיה גיבור לאומי".

שרה אהרונוביץ' קרפנוס הקדישה לגלעד שיר מיוחד שכתבה, "גלעד - 26": "הרשה לו לשהות בצילך, הב לו היקר והכבוד הראוי, כמוענק למאכל תאווה אפוי.מתדפק בעוז הוא כהולל, אך בעדינות רבה שואל: "האם לי תתן מחסה?", ותען: "אסכים, אֶתרצה". ושנות ה - 20 המופלאות, טומנות בחוּבָּן כה רבות, רכוּת, ידע, בשלות, התנסויות, שְאֶלֶה שבוֹשש זמנן, לא חוֹווֹת. פרוש זרועותיך לרווחה בהינֵף, אמצהו אל חיקך בכל הכיף, הטמיע עצמך בִּלְשַדו, בתוכְנו, ותבוא עליך הברכה ותהנה מטוּבוֹ".

בראיון לגלי צה"ל אמר סבו צבי שליט כי הוא "שמח שגלעד חוזר לחיים נורמלים. אנחנו חוגגים יום הולדת ראשון לגלעד במסגרת המשפחה הקרובה ביותר ומאחלים לו מזל טוב". בתשובה לשאלה כיצד גלעד הצליח לשמור על שפיות ולחזור כמעט כפי שהיה, ענה הסבא צבי: "יש דברים שאפשר להגדיר אותם כנסים, והיו כמה נסים בחזרה של גלעד".

שליט הסב ציין כי הוא לא שואל את נכדו על התקופה בשבי ומשוחח עימו "רק על דברים שבהווה ועל ספורט". עוד סיפר כי גלעד מתכנן להתחיל ללמוד בשנה הבאה, אך טרם החליט באיזה תחום.

גלעד שוחרר ב-18 באוקטובר השנה לאחר חמש שנים וארבעה חודשים בהם הוחזק בשבי החמאס ברצועת עזה. בעסקה שעשתה ישראל עם חמאס הוא שוחרר והושב לישראל תמורת שחרור 1,027 אסירים ביטחוניים בהם אסירי עולם.