תיעוד: פיצוץ רכב הקירור בעכו

צעיר בן 20 נפצע אנושות וצעיר בן 24 נפצע קל-בינוני בפיצוץ שאירע הבוקר ברכב של טכנאים שהגיעו לטפל בחדר קירור של אולם שמחות. שניים סובלים מכוויות קשות בגופם. "המראות היו קשים", סיפר עד ראיה במקום. מצלמות האבטחה תיעדו את הפיצוץ - כך הוא נראה

הפיצוץ הקטלני שאירע הבוקר בתאונת העבודה בעכו, תועד במצלמות האבטחה של אולם האירועים אליו הגיע הרכב. התמונות ממצלמת האבטחה הגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות מתועד הרגע עצמו בו פוצץ הרכב, כמו גם השניות הראשונות שלאחריו וניסיונות העזרה הראשונה שהעניקו העוברים והשבים לפצועים במקום. חלק מהתמונות שהגיעו למערכת חדשות 2 הוחלט שלא לשדר - בשל העובדה שמדובר בתמונות קשות.

בפיצוץ עצמו נפצעו צעיר בן 20 באורח אנוש וצעיר נוסף, בן 24, נפצע באורח קל עד בינוני. הפצועים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים רמב"ם והגליל המערבי בנהריה. "המראות היו קשים", סיפר עד ראייה שעובד במקום. "כיבינו את השניים ואחד מהם היה במצב ממש קשה".

האירוע התרחש בסמוך למסעדת נתק'ה, הממוקמת על כביש חיפה-עכו בסמוך לכפר מסריק. בדיקה ראשונית של המשטרה מעלה כי הפיצוץ נגרם במנוע רכב מסחרי מסוג GMC, ונסיבותיו עדיין אינן ברורות. מדובר ברכב של טכנאים שהגיעו לטפל בחדר הקירור של אולם השמחות. חוקרי שריפות של כיבוי גליל מערבי חוקרים ובודקים מה גרם לפיצוץ שככל הנראה החל הרכב.

למקום הוזעקו צוותי כיבוי אש גליל מערבי, וצוותים של מד"א ושל המשטרה. חוקרי השריפות החלו בחקירת הפיצוץ, שהחל ככל הנראה בתוך הרכב, ייתכן מכשל טכני. "יצאתי אחרי ששמעתי פיצוץ והתחלתי בניסיונות לכבות את האש שאחזה באחד הפצועים", סיפר אחד מעדי הראייה לחדשות 2 באינטרנט. "מצבו של הפצוע השני היה קשה הרבה יותר, אז הבאנו מטפים וכיבינו אותו. זה היה מחזה מאוד קשה".