גילה אדרעי: "עופר עיני הוא אכזבה"

גילה אדרעי, שהודחה מתפקידה כיו"ר ועד עובדי הרכבת, הציגה בתכנית "פגוש את העיתונות" את הגרסה שלה להתנהלות מאבק העובדים. "ההסתדרות רוצה להטיל דופי ביושרה שלי", טענה אדרעי. ההסתדרות בתגובה: "אדרעי שברה שיא גינס כשבראיון כל כך קצר הצליחה להשחיל כל כך הרבה שקרים"

יושבת ראש ועד עובדי הרכבת לשעבר גילה אדרעי, תוקפת בחריפות את את ההסתדרות, שהורתה על הדחתה מתפקידה. "ההסתדרות רוצה להטיל דופי ביושרה שלי", טענה אדרעי והוסיפה: "אני לא אאפשר זאת".

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אדרעי הגנה על התנהלותה ותקפה את ההחלטה להדיח אותה מראשות הוועד: "הדיחו אותנו כי לא הסכמנו לעגל פינות. סמכנו עליהם". אדרעי הוסיפה ותקפה ישירות את העומד בראש ההסתדרות. "עופר עיני הוא אכזבה. איכזב אותי ואת עובדי הרכבת. עיני חיכה לתום הבחירות בהסתדרות, ופירק את הוועד שהיה חזק".

"למה הודחתי?", סיכמה אדרעי, "כי באתי לבקש תנאים לעובדים. ההסתדרות הייתה צריכה לעשות את זה במקומנו". בהסתדרות הגיבו גם הם בחריפות לדבריה: "גילה אדרעי שברה היום שיא גינס כשבראיון כל כך קצר הצליחה להשחיל כל כך הרבה שקרים. מי שמפר באופן סדרתי החלטות של בית הדין", המשיכו וטענו בארגון, "חייב להבין שיש לכך השלכות וצריך להאשים רק את עצמו".

ובמקביל לקו הגנה - עולות טענות חדשות

מסמך שהגיע השבוע לידי חדשות 2 חושף חלק מההתנהלות השנויה במחלוקת של הוועד הישן ברכבת ישראל. על פי הדוח, יושבת-הראש לשעבר, גילה אדרעי, שילמה את הקנס שהוטל עליה בגין ביזיון בית המשפט מקופת הוועד - ולא מכיסה. מדובר בדו"ח פנימי שהופץ לעובדי רכבת ישראל ומפרט את ההוצאות של ועד הרכבת בתקופה שאדרעי עמדה בראשו.

המסמך הוכן על ידי משרד רואי חשבון חיצוני שסוקר את כל ההכנסות וההוצאות של הוועד, אבל על ההודעה שיצאה לכלל העובדים חתום אבי אדרי, מי שאחראי על עובדי התחבורה בהסתדרות - אותו גוף שהדיח את גילה אדרעי מתפקידה כיושבת ראש ומינה ועד חדש.

חלק מהסעיפים בדוח מסכמים הוצאות של פחות משנתיים שבוצעו על ידי הוועד. בין התשלומים: יועצי תקשורת, שכר, ולוביסטים בעלות של 853 אלף שקלים, הוצאה על ייעוץ משפטי של יותר מ-600 אלף שקלים והרשימה הזאת נמשכת.