החברה שמארגנת את 'מלכת המדבר': "תנאי השטח היו קשים, מצבה התדרדר"

בחברה הגיאוגרפית שמארגנת את מסע "מלכת המדבר" הביעו צער על מותה של תושבת גדרה שנהרגה בהתהפכות ג'יפ בהימלאיה הגבוהה. "הצוות הרפואי עשה כל מה שניתן לטפל בפצועה אך לצערנו מצבה התדרדר והיא נפטרה", אמרו בחברה. "תנאי השטח היו קשים - פועלים להחזיר אותה יחד עם הפצועות לישראל"

מלכת המדבר, למצולמות אין קשר לנאמר (רוני קארו)

"תנאי השטח במקום היו קשים, ומצבה אחרי התאונה התדרדר" - כך אומרים בחברה הגיאוגרפית שמארגנת את מסע "מלכת המדבר", זמן לא רב לאחר שנודע על הטרגדיה במסע במהלכו נהרגה אישה מגדרה בטיול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחברה נמסר כי "הופעלו צוותי חירום והוקם חדר מצב במשרד החוץ בתיאום עם הרשויות המקומיות". בנוסף, אמבולנס ליווה את הפצועה יחד עם רופאה ישראלית מלווה והיא טופלה בבית החולים באזור אך מצבה הידרדר ונקבע מותה.

עוד ציינו כי "אנו מביעים צער עמוק על מותה, לבנו ותנחומינו עם המשפחה היקרה והחלמה מהירה לפצועות". כתוצאה מהתהפכות הג'יפ נפצעו קל-בינוני עוד שתי נשים. במקביל, משרד החוץ פועל להטסתן ארצה של הפצועות וההרוגה והודעה בדבר מותה נמסר למשפחתה.

"איך זה אפשרי להמשיך במסע?"

נשים רבות שהשתתפו במסע "מלכת המדבר", כתבו בדף הפייסבוק של המסע כי הן הזדעזעו מההודעה. "היא נהרגה וזה טרגי מאוד ואני בטוחה שהחברה תפיק את הלקחים ותבין מה קרה שם", אמרה אחת הגולשות. "אני לא יודעת איך שאר הבנות ימשיכו במסע כי זה כמעט ולא אפשרי".

צוות הטיול ערך אתמול סבב טלפוני לבני משפחותיהן של המשתתפות על מנת לעדכן אותן בתאונה הקשה. בנוסף, נפתח קו טלפוני למשפחות בארץ כי הקבוצה נמצאת כעת באזור ללא קליטה.