זו ששרדה מנחמת את משפחת ההרוגה

למשפחת גרינשפן השתנו החיים לפני שלוש שנים כאשר הבת שחר נפגעה קשה בתאונת פגע וברח. היום הגיעו הוריה לנחם את קרובי הרוגי התאונה בה נהרגו שלוש נשים בני משפחה אחת וניסו לייעץ ולתמוך במטרה למנוע ממשפטו של הדורס להסתיים בעסקת טיעון מקלה

שותפות גורל הביאה למפגש מרגש: לא רחוק מהבית שבו יושבים שבעה בני משפחתה של אלכסנדרה רובינוב ז"ל שנדרסה בנתניה, מתגוררת משפחת גרינשפן שבתה שחר נפצעה אנושות בתאונת פגע וברח לפני שלוש שנים. נחמה, אמה של שחר, באה לנחם ולייעץ כיצד להילחם בעסקאות הטיעון המקלות כל כך שהמדינה נוהגת לסכם עם האשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נחמה גרינשפן, אמה של שחר שנותרה משותקת ומתקשה לתפקד מאז נפגעה בכביש, יודעת בדיוק מה זה אומר לגור רק כמה מטרים מהמקום שבו התהפכו לה החיים. "התאונה הייתה לפני שלוש שנים ליד הבית, והספקנו להגיע לשחר לפני שלקחו אותה באמבולנס, ההבדל היחיד - ששחר שרדה".

נחמה הגיעה לחזק ולתמוך בבני משפחתם של ההרוגות בתאונת הפגע וברח מליל שישי האחרון, אחרי שאתמול שיגרו המשפחות מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ובו דרישה שלא להגיע לעסקת טיעון עם שושן ברבי החשוד בדריסה.

במקרה של משפחת גרינשפן, הם לא הצליחו למנוע את עסקת הטיעון שנחתמה. הנהג הפוגע קיבל 600 שעות של עבודות למען הציבור, 1000 שקל קנס ו-6 שנות שלילת רישיון. השופטת כתבה בפרוטוקול עסקת טיעון - חסך זמן יקר לבית משפט. "אתם לא מעניינים אותם, אנחנו לא מעניינים אותם", אמרה גרינשפן למודת הניסיון. לריסה זטלאווי שאיבדה את אמה ושתי קרובות משפחתה אמרה כי "אני חושבת שהבן אדם הזה צריך לקבל לפחות 3 מאסרי עולם".

בג"ץ שהגישה משפחת גרינשפן נגד עסקת הטיעון שנחתמה, נידון כבר חודשיים בבית המשפט, ובינתיים החיים ממשיכים כרגיל. שחר מתקדמת בצעדים קטנים בשיקום, כבר נותנת חיבוק ונשיקה לאמה ומחייכת מסיפורים של סבתה. אבל הדרך של שתי המשפחות בדרך למיצוי העונש עם הנהג הפוגע עוד ארוכה.

עו"ד ענת קאופמן המייצגת את משפחת גרינשפן סיפרה על התקדמות ההליך המשפטי. "המאבק של משפחת גרינשפן הוא פורץ דרך בכך שכל הגורמים - המשטרה, הפרקליטות בתי הנשפט יודעים שלא ניתן לעשות שימוש מופקר במוסד הזה של עסקאות טיעון שלא יכולות להתבצע במקרים של הפקרה או של שכרות שהפכו להיות מכת מדינה".