סוף טוב - תוקנה התקלה באיילון

אחר שתי הפסקות תנועה בשיא העומס, שארכו 50 דקות בסך הכל הודיעו בחברת חשמל כי הצליחו לתקן את התקלה בקו המתח העילי שהביא לחסימת הכביש ושיבוש תנועת הרכבות. כעת שבה התנועה לסדרה

מבט מלמעלה על הפקקים (דודי קישוני)

בחברת החשמל הודיעו לפנות ערב, שלמרות פתיחת נתיבי איילון מחדש לתנועה, התקלה בקו המתח הגבוה שהביאה לסגירתו מוקדם יותר היום לא תוקנה, ובשל כך נסגר קטע הכביש בין מחלף לה גווארדיה למחלף השלום פעם נוספת. זמן קצר לאחר מכן נפתחה החסימה שוב - אחרי שבחברת החשמל הצליחו להתגבר על התקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר סגרה חברת החשמל את התנועה ובמשך 40 דקות, בשיא שעת הלחץ והפקקים, ניסתה להתגבר על התקלה. אלא שזמן קצר אחרי הסרת החסימה, הודיעה החברה כי התקלה כלל לא תוקנה וכי התנועה חודשה כי הטכנאים לא הצליחו להגיע למקום על מנת לטפל בה.

הערב, אחרי סגירתו של הכביש פעם נוספת - ופתיחתו, בישר לזר פוקס, מנהל מחוז דן של חברת החשמל, כי התקלה תוקנה ולא יהיה עוד צורך בסגירת הכביש. "מכונית קידוח שנסעה בשולי נתיבי איילון פגעה בקו מתח עילי שחוצה את שני הנתיבים של איילון", הוא סיפר לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "הסכנה הייתה שהכבלים ייפלו על כלי רכב ועל הרכבת. בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל הצלחנו להתגבר על התקלה. סיימנו את האירוע שהיה יכול להסתיים בצורה לא רצויה. נבדוק את האירוע בהמשך, נראה מדוע הוא התרחש ונבצע תחקיר".

הנהגים המיואשים ישבו בכלי הרכב בחום הכבד והמתינו לבשורה. "אנחנו פשוט יושבים כאן ומתבשלים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אורי כהן, גולש חדשות 2 ב-WAZER. "הנהגים יוצאים מהרכב, מדברים אחד עם השני, מעבירים את הזמן ומחכים. לא הספקנו לעבור את קטע הכביש לפני שהחלה החסימה".