יו"ר הכנסת על הלינץ' בירושלים: יכול לקרות שוב

יושב ראש הכנסת ריבלין הגיע לבקר את ג'אמל ג'ולאני, הערבי שנפצע על פי החשד בלינץ' שנעשה בירושלים על ידי נערים יהודים. "זה יכול לקרות שוב, זאת סכנה אסטרטגית", אמר ריבלין לפצוע בבית החולים. "אתה ג'אבר, תחלים". אביו של הקורבן: "צריך לחיות בשלום"

עוד גינויים ללינץ' בבירה: יושב ראש הכנסת ח"כ ראובן ריבלין הגיע הבוקר לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים וביקר את פצוע הלינץ' ג'אמל ג'ולאני, שצפוי להשתחרר כבר היום מבית החולים. "באתי אליך כדי לומר לך שאנו מתנצלים על מה שקרה לך, ואנו גם כועסים על עצמנו שאנו לא מחנכים את הילדים שלנו כפי שצריך", אמר לו ריבלין. "אני שמח שהרופאים אומרים שמצבך הרפואי משתפר, כי בהתחלה מאוד דאגתי אבל אתה ג'אבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין ציין כי מדובר במקרה שהוא "מיקרוקוסמוס", שיכול להתפתח למקרים נוספים בעתיד. "רבים מהיהודים לא רוצים לחיות יחד עם ערבים, אבל זו לא תכנית כבקשתך - אנו חיים ביחד והגיע הזמן שלא נטשטש דברים כאלה", הדגיש יו"ר הכנסת.

הרופאים בבית החולים אמרו כי מצבו של הצעיר ממשיך להשתפר, זאת לאחר שנפגע קשות בתקיפה. "זאת סכנה אסטרטגית לחברה ומערכת החינוך צריכה לשים את הנושא בסדר היום בבתי הספר", הבהיר ריבלין. "אירועים כאלה עוד יכולים לקרות, הסכסוך יכול להביא לדברים לא מקובלים נוספים. תחילה חשבנו שזה מקרה בשוליים אבל התקרית כעת מחייבת אותנו".

אביו של הפצוע אמר לריבלין כי יש לחיות יחד בשלום: "צריך להפסיק עם הפוליטיקה הזאת". ריבלין אמר לו בתגובה כי הוא חי עם ערבים מילדותו: "אנחנו חיים פה ביחד, את זה מבינים בבית החולים כי הרופאים, החולים, האחיות ואנשי השירותים הם ערבים ויהודים".

"נמצה את הדין עם המעורבים בלינץ"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס אמש ללינץ' שביצעו על פי החשד נערים יהודים בערבים במרכז ירושלים. דנינו הדגיש: "אני מייחס לאירוע חומרה רבה". במהלך נאומו בפורום הפיס לחינוך בחולון הבהיר דנינו כי בכוונת המשטרה למצות במהירות את הדין עם האחראים לתקרית האלימה: "אנחנו לא נחסוך במאמצים בפענוח של עבירות אלימות ובלהביא עברייני אלימות לדין".

"דוגמה אחת מיני רבות ניתנה השבוע במעצרים המהירים של מבצעי הלינץ' בירושלים", הבהיר דנינו. "לא בכדי דיברו על האירוע הזה ויחסו לו חומרה רבה, אני מייחס לו חומרה רבה מאוד".

המפכ"ל הוסיף: "אני חושב שהאירוע הזה, אסור שיקרה במדינה דמוקרטית שומרת חוק. אנחנו נמשיך ונעשה הכל כדי למצות את הדין עם כל מי שהיה מעורב באירוע הזה. ואנחנו נעשה את זה מהר ובצורה נחושה כדי למנוע אירועים כאלה בעתיד".