הנזק עוד לא תוקן: "זה ביזוי המת"

מבקרים בבית העלמין קריית שאול הופתעו לגלות עשרות מצבות הרוסות באחת החלקות. הסיבה: עצים שנפלו בסערה הגדולה קרסו עליהן וגרמו לנזק רב ומאז חודש ינואר הוא לא תוקן. חברה קדישא: אחריות המצבות על המשפחות, באופן וולונטרי פנינו להליך ביטוחי

בסופה הגדולה שאירעה לפני מספר חודשים, נפלו עצים בבית העלמין קרית שאול בצפון תל אביב. מאז ועד היום, המצבות השבורות נמצאות במקום מבלי שאף אחד מתקן אותן. מבקרים שהגיעו הבוקר (חמישי) למקום הופתעו להיווכח שזהו המצב, וציינו כי מדובר בביזוי המת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ברור לי איך זה במצב הזה", אמר לחדשות 2 Online דניאל, שהגיע הבוקר למקום. "מישהו צריך לטפל בזה באופן מיידי ויכול מאוד להיות שהמשפחות אפילו לא יודעות מזה. העצים פשוט נעקרו מהמקום ונפלו, ויש שם הרס גדול". לטענתו, הדבר מבזה את המתים ואת האנשים שבאים לפקוד את קברי יקיריהם.

בית העלמין קריית שאול, היום

בבית העלמין מאשרים כי אכן מדובר בנזקים מהסופה של החורף. "נפלו שם כמה עצים והרסו הרבה מצבות", אמר מנהל בית העלמין, נפתלי שבתי. "אני לא יודע אם המשפחות יודעות, אבל לאלו שבאו אמרנו שזה בטיפול". שבתי הדגיש כי המצבות הן באחריות המשפחות, וציין כי חברה קדישא מטפלת בנושא מול הביטוח, שאמור להגיע ולתקן את המצב.

בית העלמין קריית שאול, היום

שמחה רנד, סמנכ"ל חברה קדישא תל אביב, הסביר לחדשות 2 Online כי "הייתה סערה בינואר והייתה פגיעה בכמה עשרות מצבות בשל קריסת עצים בקריית שאול. על חברה קדישא לא חלה חובת חוק השומרים לעניין מצבות".

לדבריו, המצבות הן עניינן של המשפחה, וחברה קדישא אינה אחראית לשלמות המצבות, ולא לטיפול במצבות שנפגעו באופן כלשהו. "חברה קדישא תל אביב, באופן וולונטרי, מטפלת בנושא הפגיעה כתוצאה מהסערה האחרונה בהליך ביטוחי, אשר נמצא בשלבי אישור סופיים", הוא סיכם.