תאונה קשה בירושלים: בן שנתיים נפל מידי אביו על ראשו - ונפצע קשה

הפעוט נפצע קשה לאחר שנפל מגובה של כמטר וחצי בבית מלון בירושלים. הפעוט הועבר לבית החולים הדסה עין כרם בעיר עם פגיעת ראש כשהוא מורדם ומונשם. "מצאנו אותו עם דופק אבל בקושי נושם", סיפר פרמדיק מד"א. ביצענו פעולות החייאה ממושכות כשההורים צופים בחשש גדול מהצד

נפל על הראש ונפצע קשה. ארכיון (חדשות 2)

פעוט כבן שנתיים נפצע קשה לאחר שנפל מכיור בבית מלון בירושלים. הפעוט הועבר לבית החולים הדסה עין כרם בעיר עם פגיעת ראש כשהוא מורדם ומונשם. בהמשך הידרדר מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 20:00 התקבלה הודעה במד"א ירושלים על פעוט שנפצע במלון רמדה בשדרות הרצל בעיר. למקום הוזעקו צוותי מד"א שלאחר מתן טיפול ראשוני במקום פינו את הילד לבית החולים.

"כשהגענו לזירה מצאנו ילד מחוסר הכרה בן שנתיים בקומה ה-12", סיפר דרור שוסהיים פרמדיק מד"א שהגיע למקום. "האב סיפר לנו שהפעוט נפל לו מהידיים על הראש מגובה הכיור - שהוא כמטר וחצי".

הפרמדיק הוסיף כי בני המשפחה הגיעו לבקר קרובי משפחה במלון. "מצאנו אותו עם דופק אבל בקושי נושם, ביצענו פעולות החייאה ממושכות וייצבנו אותו. טיפלנו בו במסדרון כאשר ההורים צופים בחשש מהצד. חיכינו שם זמן מה בהם עבר הפעוט בדיקת CT, אבל מצבו הידרדר והוא מוגדר פגוע ראש".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר: הפעוט מאושפז במצב קשה ביחידת הטראומה בבית החולים, כאשר הוא סובל מחבלת ראש. הוא עובר מספר טיפולים וצוות בית החולים מנסה לייצב את מצבו".

תינוקת נחנקה מנקניקיה

תינוקת נחנקה מנקניקיה

במקרה אחר שאירע בצהריים תינוקת בת שנה אושפזה בצהריים במצב קל עד בינוני לאחר שנחנקה מנקניקייה בבריכה בדימונה. סמוך לשעה 13:15 התקשרו הוריה המבוהלים של התינוקת למוקד מד"א ודיווחו על המקרה. במקביל הדריך תורן המוקד את השניים כיצד לנסות ולסייע לבתם.

צוות מד"א פגש את המשפחה, שהייתה בדרכה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, והחלו בטיפול. הפרמדיקים ביצעו הנשמה בתינוקת והצליחו לשחרר את פיסת הנקניקייה התקועה. התינוקת פונתה כשהיא מורדמת לסורוקה. מצבה מוגדר קל עד בינוני. במד"א קוראים לציבור לנהוג במשנה זהירות במיוחד בעת החופש בסביבת פעוטות וילדים קטנים ומזמינים את הציבור לעבור הדרכות עזרה ראשונה בסניפי מד"א.

בן עשר נדרס למוות

מוקדם יותר היום נהרג ילד בן 10 בתאונת דרכים קטלנית בשכונת רמות בבירה. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה נאלצו לקבוע את מותו במקום. מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הילד ואחותו עמדו על הכביש סמוך למדרכה ברחוב אידלסון בעיר. מסיבה שאינה ברורה הילד מעד ונפל על הכביש. אוטובוס פרטי שעבר במקום ככל הנראה לא הבחין בו ופגע בו אנושות.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע פעולות החייאה בילד, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. כוחות משטרה שהוזעקו למקום פתחו בחקירת נסיבות האירוע. נהג האוטובוס הועבר לחקירה.