אדרעי שילמה את הקנס האישי - מכספי הוועד

דוח שמפרט את הוצאות ועד הרכבת הישן נחשף הערב, ומפרט הוצאות שנויות במחלוקת שבוצעו על ידי יושבת הראש הקודמת גילה אדרעי. בין התשלומים: יועצי תקשורת, שכר ולוביסטים בעלות של 853 אלף שקלים והוצאה על ייעוץ משפטי של יותר מ-600 אלף שקלים

מסמך שהגיע לידי חדשות 2 חושף חלק מההתנהלות השנויה במחלוקת של הוועד הישן ברכבת ישראל. על פי הדוח, גילה אדרעי שעמדה בראש הוועד, שילמה את הקנס שהוטל עליה בגין ביזיון בית המשפט מקופת הוועד - ולא מכיסה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בדוח פנימי שהופץ לעובדי רכבת ישראל אתמול בערב ומפרט את ההוצאות של ועד הרכבת בתקופה שאדרעי עמדה בראשו. המסמך הוכן על ידי משרד רואי חשבון חיצוני שסוקר את כל ההכנסות וההוצאות של הוועד, אבל על ההודעה שיצאה לכלל העובדים חתום אבי אדרי, מי שאחראי על עובדי התחבורה בהסתדרות - אותו גוף שהדיח את גילה אדרעי מתפקידה כיושבת ראש ומינה ועד חדש.

חלק מהסעיפים בדוח מסכמים הוצאות של פחות משנתיים שבוצעו על ידי הוועד. בין התשלומים: יועצי תקשורת, שכר, ולוביסטים בעלות של 853 אלף שקלים, הוצאה על ייעוץ משפטי של יותר מ-600 אלף שקלים והרשימה הזאת נמשכת.

60 אלף שקלים לשירותי חקירה

על פי הדוח, יש שני סעיפים בעיתיים במיוחד. בחודש פברואר השנה, בית המשפט קנס את גילה אדרעי על ביזיון בית משפט והטיל עליה תשלום אישי של עשרת אלפים שקלים. על פי הדוח אדרעי הוציאה את הכסף הזה מקופת הוועד ואיתו שילמה את הקנס.

בהסתדרות טוענים כי המעשה הזה אסור בתכלית, אך אדרעי אומרת בתגובה, שלא רק שאמרו לה שאין שום בעיה עם זה, אלא שאבי אדרי בעצמו, האחראי על עובדי התחבורה בהסתדרות, הבטיח לה שיעזרו לה לכסות את ההוצאות אם היא תכתוב אותן תחת סעיפים אחרים כמו הוצאות רכב או הוצאות משרדיות.

בנוסף, תחת הכותרת "שירותי חקירה", הוצאו יותר מ-60 אלף שקלים מקופת הוועד כדי לשכור חברת חקירות פרטית נגד שני עובדים של הרכבת: אחד נחשד על ידי אדרעי בהטרדה מינית של עובדות, והשני - בהתנהגות בלתי ראויה לעובדים אחרים. בהסתדרות אומרים שמדובר בחריגה מסמכות.

אדרעי מאיימת בתביעת דיבה

בהסתדרות שואלים, למה ראש הוועד נוגעת בעניין שכביכול אמור להיות מטופל על-ידי ההנהלה, או המשטרה? ואדרעי אומרת שוב שגם במקרה הזה היא עדכנה את אבי אדרי על פתיחת החקירות. אדרי גם כאן אומר - לא היה ולא נברא.

יש לציין כי בשני המקרים, גילה אדרעי לא מכחישה שההוצאות אכן הוצאו. אבל היא אומרת שאין פסול בהתנהגות הזו, אלא שמדובר דווקא ברדיפה של ההסתדרות אחריה. לטענתה, יש כאן ניסיון להוציא לה שם רע אצל העובדים. הערב היא גם שולחת מכתב חריף מאוד לאבי אדרי, ומאיימת להגיש תביעת דיבה נגדו אם הוא לא יתנצל על הדברים.

העניין הזה עדיין מתגלגל בבתי המשפט: מי ייצג את ההסתדרות והאם הוועד המודח יכול לחזור ולהנהיג את הרכבת - בחודשים הקרובים זה צפוי להגיע גם לדיון בבג"ץ.