שוב: אדם ניסה להצית עצמו

"אפקט סילמן": שוטרי תחנת לב תל אביב עצרו בשעות הצהריים בכיכר רבין אדם ששפך על עצמו חומר דליק, אך טרם הספיק להצית עצמו. נסיבות המקרה טרם התבררו. מקרה זה מצטרף לגל הצתות עצמיות בחודשים האחרונים

ניסיון הצתה בכיכר רבין. ארכיון (חדשות 2)

שוב זה קורה: אדם ניסה להצית עצמו בפומבי, בשעות הצהריים, בכיכר רבין בתל אביב. שוטרי תחנת לב תל-אביב עצרו אותו, לאחר ששפך על עצמו חומר דליק, אך טרם הספיק לפגוע בעצמו. נסיבות המקרה נחקרות בשעה זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ניסיון התאבדות זה מצטרף לגל הצתות עצמיות בחודשים האחרונים, שזכה גם לשם "אפקט סילמן". משה סילמן הצית עצמו במהלך הפגנת מחאה נגד יוקר המחייה ביולי האחרון. שישה ימים לאחר המעשה, נפטר מפצעיו בבית החולים.

יומיים אחרי שנקבע מותו של סילמן, הצית עצמו עקיבא מפעי, נכה צה"ל בן 45, בתחנת אוטובוס באזור התעשייה בכניסה ליהוד. עדי ראייה סיפרו כי לפני המעשה צעק - "נמאס לי - איני יכול יותר", אז שפך על עצמו דלק והבעיר את גופו.

"מדובר באדם מסכן שמוכר כנכה צה"ל וקיבל מהארגון את הטיפולים להם הוא זכאי", סיפר אז חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל על מפעי. כעבור שבוע, נפטר גם הוא בבית החולים. לפני כשבועיים ארע מקרה דומה נוסף - אישה כבת 80 מראש העין ניסתה לשים קץ לחייה, לאחר שהציתה עצמה בדירתה. היא פונתה לבית החולים במצב קשה.