אזהרות מסע? הישראלים מציפים את סיני

על אף ההודעות החוזרות ונשנות של המטה ללוחמה בטרור, אלפי יהודים וערבים-ישראליים ממשיכים לבלות את חופשת הקיץ שלהם בחצי האי המסוכן. על פי עדויות, תור ארוך משתרך במעבר טאבה כאשר אנשים במקום מתלוננים על החום והאיטיות במעבר לצד המצרי

תור ודוחק במעבר טאבה (לומא זידאן)

דוחק, תורים אינסופיים וללא חשש מהמצב הביטחוני - זו התמונה שמצטיירת בצד הישראלי של מעבר טאבה בימים האחרונים עם סיומו של חודש הרמדאן וחגיגות העיד אל-פיטר, חג הקורבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדויות של אנשים במחסום, אלפי ישראלים כבר חצו את הגבול לסיני. סוכני נסיעות מהצפון סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי ביומיים האחרונים יצאו מהגליל 70 אוטובוסים מלאים בנופשים לעבר סיני. "המצב כאן בלתי נסבל, עומדים בתור שעות ואנשים לא מצליחים לעבור מהצד ישראלי, ראיתי כאן אנשים שמתעלפים כתוצאה מהחום הכבד", העידה תושבת נצרת שהצליחה לחצות את הגבול.

למרות התמונה הלא נעימה, ממשיכים הישראלים לנסות ולעבור לצד המצרי. "קיבלתי תלונות, אבל אנשים בכל זאת שואלים אם יש מקומות בבתי המלון", מספרת ראוויה זועבי, סוכנת נסיעות מנצרת, "בתי המלון בסיני הורידו מחירים ב-50% כדי למשוך את ערביי ישראל".

מעדויות הנופשים שהצליחו לעבור לסיני, עולה כי בנוסף לציבור הערבי-ישראלי שנופש בחצי האי, ישנם גם יהודים בחרו לבלות את חופשת הקיץ שלהם במצרים. נדגיש כי הנופשים מתעלמים מאזהרות המסע החמורות שהוציא בשבועות האחרונים המטה ללוחמה בטרור שהזהיר מחטיפות ופיגועי טרור נגד אזרחים ישראלים.