נוסעות התלוננו: "הנהג אמר שאנחנו 'נראות כמו דאע"ש'"

נהג חברת "דן", שלא אהב את כיסוי הראש שבו התעטפו 2 צעירות ערביות שעלו לאוטובוס, השפיל את השתיים לטענתן כשאמר להן שמראן מזכיר לו את לוחמי הארגון. האירוע דווח בקבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת וחדשות 2 Online. ח"כ טיבי: "התוקפנות נגד נשים עם חיג'אב מקוממת"

גזענות באוטובוס. קו 289 של דן (פייסבוק)

שתי צעירות ערביות שעלו היום (רביעי) לאוטובוס דן בתל אביב, הפכו מושא להעלבה מצד הנהג שהשווה אותן לארגון הטרור דאע"ש – זאת, לטענתן, רק משום שעטו כיסוי לראשן. את פרטי המקרה פרסם לראשונה ח"כ אחמד טיבי בקבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת ושל חדשות 2 Online, שם גרר האירוע גינויים חריפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה סמוך לשעה 14:00 באחת מתחנות האוטובוס שבקרבת אוניברסיטת תל אביב. שתי סטודנטיות ערביות עלו לקו 289 של חברת "דן" כשהן עוטות כיסוי ראש.

אחת מנוסעות האוטובוס שהייתה עדה לאירוע סיפרה כי משהבחין הנהג בהופעתן של השתיים, סינן לעברן – "מה המראה האיסלמיסטי המגעיל הזה? אתן נראות כמו דאע"ש". שתי הסטודנטיות ההמומות ספגו את העלבון בשתיקה, והתיישבו במבוכה בתוך האוטובוס.

ח"כ אחמד טיבי, שחשף את הסיפור, אמר כי "התוקפנות נגד נשים עם חיג'אב מקוממת וגזענית ובכל פעם שזה קורה אני מרגיש שזו התקפה ישירה על אמא שלי, שהולכת עם חיג׳אב ועל כל אישה מוסלמית. החיג׳אב הוא סממן דתי ומורשתי ואינו סיבה להערות גזעניות ובוטות".

נזיפה לנהג

נוסעת שלישית שעלתה עם השתיים לאוטובוס סירבה להשלים עם התבטאותו הגזענית של הנהג, ונזפה בו. "אמרתי לו שהוא צריך להתבייש בעצמו", סיפרה הנוסעת בשיחה עם חדשות 2 Online. "אמרתי לו שתפקידו להסיע אנשים ולא להעיר הערות. מאוד הופתעתי שדברים כאלה נאמרים דווקא בתל אביב".

שתי הסטודנטיות הגישו תלונה נגד הנהג במוקד שירות הלקוחות של חברת דן, שם הבטיחו למצות את בירור האירוע. במקביל, ניגשו השתיים לסדרן התחנה במסוף האוניברסיטה, וזה שוחח עם מנהלו של הנהג.

ח"כ אחמד טיבי (חדשות 2)

התקרית עוררה גינויים ותגובות נזעמות רבות מצד חברי הכנסת בקבוצת הוואטסאפ של חדשות 2 Online. ח"כ יעקב מרגי מש"ס הביע זעזוע מהמקרה, וכתב כי הוא מקווה שהנהג החצוף יועמד לדין.

"אם היה מדובר באתיופים?"

ח"כ פנינה תמנו שטה מ"יש עתיד" התייחסה לאפלייה הגזענית שבבסיס האירוע והאשימה את המדינה בצביעות. "אם היה מדובר באתיופים - האם מישהו פה היה טורח לעשות משהו?", כתבה בקבוצה. "שלא תבינו לא נכון, אני לא מצדיקה את המקרה אבל טוענת שיש לא מעט צביעות במדינה הזאת".

על דבריה הגיב ח"כ באסל גטאס מבל"ד, שאמר כי גזענות היא גזענות, ללא קשר להקשר שבמסגרתו הובעה, בין אם על רקע לאום, צבע או שנאת זרים ומהגרים.

מחברת דן נמסר בתגובה: "אנו מגנים ומוקיעים התבטאויות מסוג זה. פרטי האירוע ייבדקו, ואם יימצאו נכונים – הנושא גם יטופל".