הנשיא פרס: תאונת ה"פגע וברח" בנתניה - רצח

במהלך אירוע להשבעת שופטים, גינה נשיא המדינה שמעון פרס את הדריסה בנתניה, אותה כינה "רצח". בנוסף, קרא פרס למגר את תופעת האלימות. "הציבור צריך להושיט יד ולהוקיע אותה", הוסיף

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הערב לתאונת הפגע וברח בנתניה בליל שישי, בה נהרגו שלוש נשים. "חווינו תאונת פגע וברח בה נרצחו שלושה אזרחים תמימים וזהו אירוע מחריד", אמר הנשיא, "לא תרצח זהו החוק של כולנו במסורת היהודית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהמשך דבריו, התייחס פרס גם לאירוע בו הוכה צעיר ערבי בלילה שבין חמישי לשישי בכיכר "החתולות" בירושלים. "היו התנגשויות על רקע לאומני ופלילי, ואני יודע כמה קשה לשפוט בתקופה בה האלימות נמצאת בקרבנו. העניין צריך להיות על סדר היום, ועלינו כציבור וכחברה להושיט יד, להזהיר מאירועי אלימות, להוקיע ולחנך".

פרס אמר את הדברים בטקס להשבעת 15 שופטים לבתי המשפט המחוזיים, השלום והתעבורה, בנוסף לשלושה רשמים בכירים בבתי המשפט.

בנה של ההרוגה: צוחקים לנו בפנים

סרגיי רפאלוב, בנה של אלכסנדרה רובינוב ז"ל שנהרגה בתאונת הפגע וברח בליל שישי בנתניה, ממשיך במתקפה על החשוד המרכזי בדריסה - שושן ברבי. היום היא הובאה למנוחות בבית העלמין בנתניה, שם ליוו אותה בני משפחתה וקרוביה ברגשות מעורבים של עצב וזעם.

"אני לא יכול להבין איך אנשים נוהגים במהירות של 120 קמ"ש במקום בו מותר לנסוע רק במהירות של 50 קמ"ש", אמר על קבר אמו, "הוא בא, והרג שלוש נשים ולא חשב על זה שיש להן משפחות וילדים. הוא לקח את אמא שלי בגיל 66, אישה שלא עשתה כלום לאף אחד. ואם זה לא מספיק, דוד שלו עולה לשידור וצוחק על המשטרה ועלינו".

רפאלוב קרא לברבי להסגיר את עצמו למשטרה, או לברוח למקום בו איש לא יימצא אותו. "אני יליד נתניה, גדלתי כאן ולא דמיינתי שאתה תבוא ותקרע לי את הלב. אם אתה גבר תסגיר את עצמך". הבן הוסיף כי הוא הכיר את שמו של ברבי, וידע כי הוא מעורב בפלילים ובפשע. "מי ינצח?", תהה, "המשטרה או עולם הפשע".

הדריסה בנתניה - הסיקור המלא:

שלוש נשים נדרסו למוות בנתניה

ראש עיריית נתניה: "כנראה שהדורס מסתתר עם אשתו"

הערכה: הדורס יצר קשר עם עורך דינו

בן זוגה של לי זיתוני ז"ל: "נעשה הכול כדי לעצור את הדורס מנתניה"

התאונה בנתניה: צעיר חשוד בהריגה

דודו של החשוד ב"פגע וברח" בנתניה: "למשטרה אין סיכוי למצוא את שושן"

אבל בדימונה: "הדורס פחדן - אבל ימצאו אותו"

בנה של אחת מהרוגות התאונה לדורס: "תסגיר את עצמך - או תברח רחוק"

בתה של אחת ההרוגות: "ראיתי את אמא מדממת על הכביש"