צפו: כך חגג פרס את יום הולדתו בירוחם

העיר הדרומית לבשה חג, ובני הנוער המקומיים קיבלו בהתרגשות את נשיא המדינה שחגג 89 קיצים. גם הוא לא נותר אדיש, ושחזר רגע היסטורי שבו נוכח ראש הממשלה הראשון למילה "מבסוט"

נשיא המדינה, שמעון פרס, ציין היום את יום הולדתו ה-89 בביקור חגיגי שערך בירוחם, 61 שנים אחרי שהגיע למקום לראשונה. העיר הדרומית לבשה חג לרגל בואו, ותושביה קיבלו את הנשיא בקבלת פנים ובכבוד של מלכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני נוער מקומיים רבים המתינו לקבל את פניו של הנשיא, כשההתרגשות שאחזה בכולם הורגשה היטב וניכרה גם על פניו של פרס עצמו. "זה היישוב הראשון בנגב", הוא אמר - כשחיוך גדול היה נסוך פרצופו. "אבן מאסו הבנים הייתה לראש פינה".

על המועד המיוחד שבו קיים את ביקורו אמר: "באופן אישי, לא יכולתי להתרגש ביום ההולדת יותר מאשר פה. לראות את ההישגים בכל התחומים: גם בתנ"ך, גם ברובוטיקה. ילדים נפלאים ורציניים שיודעים לשיר, ללמוד ולרקוד. אני מתהלך כאן כמו חולם - אדם שמתעורר מחלומות ורואה שזה מציאות".

פרס שחזר את אחד הביקורים שקיים לפנים שנים רבות בנגב: "אני הייתי כאן עם בן גוריון, וילדי כיתה ו' שאלו שאלות. קמה ילדה קטנה עם עיניים שחורות ושאלה: אדון בן גוריון, מתי היית מבסוט בחייך? הוא שאל מה זה מבסוט - והיא השיבה: "מתי היית שבע רצון?".