בגלל המוזיקה: נערים נקנסו ב-12 אלף שקלים באילת

16 תלמידי תיכון שהחליטו לנצל את זמן החופש הגדול בעיר הקיט הדרומית, ייאלצו ככל הנראה לשלם ביוקר לאחר שהקימו רעש באמצעות מוזיקה בעוצמה גבוהה בווילה ששכרו. פקחי העירייה שהוזעקו למקום רשמו לכל אחד מהם דוח בסך של 730 שקלים על מטרד רעש, שאותו הם צריכים לשלם עד לסוף החודש. העירייה: "הנערים יכולים לערער"

הקימו רעש - ונקנסו באלפי שקלים. ארכיון (רויטרס)

את החופש הגדול הזה יזכרו 16 תלמידי תיכון מאשקלון, ככל הנראה, למשך זמן רב. זאת לאחר שייאלצו לשלם סכום של כ-12 אלף שקלים לעיריית אילת לאחר שנקנסו על ידי פקחים עקב הקמת רעש - כך פורסם ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בתחילת השבוע, אז הגיעו הנערים - כולם עולים לכיתה י"ב - לעיר הקיט הדרומית, והחליטו לשכור וילה גדולה שבה יבלו את חופשתם. ביום א' השמיעו תלמידי התיכון מוזיקה בעוצמה גבוהה - וגרמו להזעקתם של פקחי עיריית אילת למקום. הפקחים, שלא הסתפקו בהערה לנערים - החליטו להענישם דרך הכיס, ורשמו לכל אחד מהם דוח בגובה 730 שקלים. הסכום הכולל של הקנסות הגיע ל-11,680 שקלים - שאותו הם צריכים לשלם עד לסוף החודש.

 "כל הקיץ עבדנו בשביל החופשה הזו"

רון ביטון, אחד התלמידים שספג גם הוא את הקנס הגבוה, סיפר על שהתרחש: "ניסינו לדבר איתם ולהגיד להם שזה ממש גבוה, אבל כלום לא עזר. נכון, עשינו המון רעש, אבל 730 שקלים לכל אחד מאיתנו זה המון. אנחנו באמת מצטערים על הרעש ומגיע לנו עונש, וברור שלא המשכנו לעשות רעש אחר כך וגם לא בימים שלאחר מכן. אבל כזה סכום? כל הקיץ עבדנו בשביל החופשה הזו. מאיפה נביא את הסכומים האלה?".

גם אביו של רון, דני, ציין כי מדובר בעונש לא מידתי. "אני רוצה לדעת מה היה קורה אם הפקחים היו מוצאים במקום 40 צעירים", תהה האב, והוסיף: "אז עיריית אילת הייתה דופקת קופה של 30 אלף שקלים? הרי זה לא הגיוני".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "הגיע צוות בעקבות תלונה שהתקבלה בגין הקמת רעש. ניתנה לכל אחד מהם ברירת קנס, בסכום הקבוע בחוק. לנערים שמורה הזכות להגיש ערעור לתובע העירוני בתוך המועד הקבוע בברירת הקנס, בבקשה לבחון ביטול הדוח ו/או המרתו באזהרה".