"רצועת ביטחון" הוקמה בחופי אשדוד

תושבי אשדוד יוצאים למאבק על רצועת החוף, שהופקעה לטובת הפרדה נוספת ומחמירה סביב חופי הים שהוקצו לרוחצים החרדים. "הם משתלטים על החוף שלנו, ואנחנו צריכים להתכופף ולהגיד תודה", טוענת אחת התושבות החילוניות. כוחות גדולים של משטרה הוקצו להפריד בין הצדדים

במבט ראשון זה נראה כמו זירה של אירוע משטרתי מאובטח היטב. אפילו שטח צבאי סגור. אלא שמדובר בחלק מרצועת חוף הים באשדוד, שהפך לאחרונה למעין רצועת ביטחון מוזרה שמפרידה בין החוף המיועד לציבור הדתי לחוף הרחצה הרגיל. "הם משתלטים על החוף שלנו, ואנחנו צריכים להתכופף ולהגיד תודה. זה נקרא כפייה דתית", סיפרה אחת התושבות לחדשות 2 על תחושותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוף שמיועד לציבור הדתי בעיר הוקם לפני שנים. גברים ונשים שמתרחצים בשעות שונות בשטח מתוחם שגודר בברזנט לשמירה על צינעות. אלא שכעת פנו הרבנים לעירייה וביקשו לסגור חלק נוסף מרצועת החוף החילוני בטענה שהגברים מציצים מעבר לגדר ורואים נשים לא צנועות בחוף הסמוך.

על אחד השלטים אפילו נכתב הכניסה אסורה על פי הוראת בית דין צדק אשדוד. בינתיים הוצבו במקום עשרות ניידות שמסיירות במקום 24 שעות ביממה כדי למנוע חיכוך.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי "כל העונה, הרוחצים בנפרד מסתפקים ועומדים במגבלה האמורה, אולם בתקופת החופש המרוכז של הציבור החרדי, מגיעים מדי יום אלפי מתרחצים מכל הארץ לחוף הנפרד. לאור מיקומו הבעייתי, הורה ראש העיר על הקמת ועדת היגוי להעתקת אזור הרחצה הנפרד למקום אחר".