ממחר: תושבי ת"א חונים חינם בכחול-לבן

בשורות טובות לנהגים התל אביבים שמתעצבנים ומתייאשים מהנסיונות למצוא חניה בעיר. ממחר יוכלו התושבים שברשותם תו חניה לחנות חינם באזורים המסומנים בכחול-לבן

תל אביב (חדשות 2)

החל ממחר בשעה 09:00 יוכלו תושבי תל אביב-יפו בעלי תו חניה של העירייה לחנות ללא תשלום במקומות חניה מוסדרים בכחול-לבן בכל אזורי העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיריית תל אביב-יפו מדגישים כי ההחלטה אינה חלה על חניה במקומות ובמועדים בהם נקבעו הסדרי חניה מועדפת, אשר אוסרים חניה על מי שאינו תושב אותו אזור: "יצוין שאזורי החניה המועדפת לתושבי הרחוב, יישארו בתוקף ללא כל שינוי מהמצב הקיים. כך שבין השעות 17:00 בערב ועד 9:00 בבוקר (או במהלך כל שעות היממה ברחובות המוגדרים לכך), תותר חנייה רק לתושבים בעלי תו חנייה אזורי מתאים".

במקביל להחלטה עודכנה אגרת הסדר החניה למי שאינו תושב העיר והיא עומדת מעתה על 6 ש"ח לשעת חניה. הצבת התמרורים, כך מסרו בעירייה, תתבצע במהלך החודשים הקרובים.

"הפתרון האמיתי לבעיית החניה בעיר חייב להיות שימוש מוגבר בתחבורה ציבורית", מציין ראש העיר רון חולדאי ומדגיש כי "יחד עם זאת, עד שמשרד התחבורה לא יספק מענה הולם לתושבי העיר ומבקריה, על ידי מערכת תחבורה ציבורית מטרופולינית יעילה, אנחנו בעירייה נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי להקל ולסייע".

בעירייה מתגאים בכך שהוכפל מספר החניונים בהסדר "קרוב לבית" ובהגלת ההנחה שניתנה לתושבים ב-62 חניונים עירוניים של אחוזת החוף מ-50% ל-75%. "מטרת ההסדר החדש להקל על תושבי העיר הסובלים ממצוקת חניה קשה נוכח העובדה שהעיר תל אביב משמשת כמרכז עסקים ובילוי מטרופולוני", אומרים בעירייה.