צפו: פעילי הימין נגד נועה רוטמן

מפגש טעון בין פעילי ימין לנכדתו של של רה"מ המנוח יצחק רבין הפך לעימות קולני במהלכו תקפו בן גביר ומרזל את רוטמן: "את צריכה לעשות חשבון נפש, עשית קופה גדולה מהרצח, הפכת לבחורה עשירה". רוטמן השיבה בתגובה: "אתם רצחתם את סבא שלי". צפו

מה שהחל כמפגש לציון 20 שנים לממשלת רבין השנייה, הפך לעימות קולני בין מספר פעילי ימין לנכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, נועה רוטמן. המפגש הטעון תועד במצלמות והפך לקרב האשמות בין הצדדים. "הגיע הזמן שתעשי חשבון נפש", קראו הפעילים לעבר רוטמן. "הפכת עשירה מהרצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות החל כשבן גביר שאל את רוטמן :"האם עשית פעם חשבון נפש עם עצמך? תעני לי", ונענה בשאלה מצדה: "אתה עשית חשבון נפש עם עצמך?". לדברי בן גביר, עשה חשבון נפש שהוביל אותו למסקנה שהיה צריך להפגין יותר. "אני שמחה שאנחנו מדינה דמוקרטית, אבל אתם מיעוט", אמרה רוטמן וזכתה בתגובה מבן גביר: "היום אתם מיעוט, אני עובד בכנסת".

כשרוטמן ביקשה להדגיש שמה שבוצע נגד סבא שלה הוא פשע, אמר לה בן גביר בתגובה: "פשע זה מה שסבא שלך עשה, פשע זה מה שרבין עשה, פשע זה מה שהממשלה הזו עשתה. 1,000 נרצחים יש לנו, על מה? הוא נתן להם נשק. על מה?".

חברי ממשלת רבין השנייה, שקמה אחרי הניצחון בבחירות 92', התכנסו היום במרכז רבין בתל אביב לציין 20 שנה לכהונה. מחוץ לבניין הפגינו פעילי ימין בראשותם של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר שהניפו שלטים בהם נכתב "פושעי אוסלו לדין".

בזמן שבחוץ הפגינו, בתוך מרכז רבין התכנסו חברי הממשלה שקמה ביולי 1992 ושהיו אחראים לאישור הסכם אוסלו ולחתימת הסכם השלום עם ירדן. השרים לשעבר אף נענו לקריאתה של דליה רבין, בתו של ראש הממשלה לשעבר, וערכו במהלך הפגישה סימולציה של ישיבת ממשלה כאילו היא נערכת היום.

הנשיא שמעון פרס, ששימש בממשלתו של רבין כשר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה, אמר: "ממשלת ישראל ה-25 שינתה סדרי עדיפויות במדינת ישראל בהנהגתו מרחיקת הראות של יצחק רבין ז"ל". פרס הדגיש כי "זו הייתה ממשלה שרדפה אחרי השלום בנחישות ובעוז. היא זכתה להוקרה עולמית וביצעה מהפכה חברתית. זו הייתה ממשלה של צדק חברתי וחוכמה מדינית".

מלבד הנשיא פרס, שהחליף את רבין בתפקיד ראש הממשלה לאחר הירצחו, הגיעו לכנס חלק גדול מהשרים שכיהנו בממשלת רבין ובהם: חיים רמון, יוסי שריד, פואד בן אליעזר ובייגה שוחט.