עימות בין פעילי ימין לנכדתו של יצחק רבין

המפגינים מחו מול כינוס מיוחד בתל אביב לציון 20 שנה לממשלת רבין השנייה. כשנכדתו של ראש הממשלה שנרצח, נועה בן ארצי, יצאה הם קראו לה "לעשות חשבון נפש". היא ענתה: "אתם מיעוט בשוליים"

באו להתעמת. פעילי ימין מחוץ לכינוס (עזרי עמרם)

חברי ממשלת רבין השנייה, שקמה אחרי הניצחון בבחירות 92', התכנסו היום במרכז רבין בתל אביב לציין 20 שנה לכהונה. מחוץ לבניין הפגינו פעילי ימין בראשותם של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר שהניפו שלטים בהם נכתב "פושעי אוסלו לדין". בסיום המפגש התפתח עימות בין נכדתו של ראש הממשלה המנוח, נועה בן ארצי, לבין פעילי הימין שצעקו לעברה: "הגיע הזמן שתעשי חשבון נפש". בן ארצי לא נותרה חייבת והשיבה לפעילים: "אתם מיעוט ונמצאים בשוליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שבחוץ הפגינו, בתוך מרכז רבין התכנסו חברי הממשלה שקמה ביולי 1992 ושהיו אחראים לאישור הסכם אוסלו ולחתימת הסכם השלום עם ירדן. השרים לשעבר אף נענו לקריאתה של דליה רבין, בתו של ראש הממשלה לשעבר, וערכו במהלך הפגישה סימולציה של ישיבת ממשלה כאילו היא נערכת היום.

הנשיא שמעון פרס, ששימש בממשלתו של רבין כשר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה, אמר: "ממשלת ישראל ה-25 שינתה סדרי עדיפויות במדינת ישראל בהנהגתו מרחיקת הראות של יצחק רבין ז"ל". פרס הדגיש כי "זו הייתה ממשלה שרדפה אחרי השלום בנחישות ובעוז. היא זכתה להוקרה עולמית וביצעה מהפכה חברתית. זו הייתה ממשלה של צדק חברתי וחוכמה מדינית".

מלבד הנשיא פרס, שהחליף את רבין בתפקיד ראש הממשלה לאחר הירצחו, הגיעו לכנס חלק גדול מהשרים שכיהנו בממשלת רבין ובהם: חיים רמון, יוסי שריד, פואד בן אליעזר ובייגה שוחט.