צפו: התכנית שתשנה את פניה של ירושלים

גורדי שחקים, קווי רכבת, 40,000 מקומות עבודה - ואפילו "סינמה סיטי": כל אלה מתוכננים לקום בכניסה לבירה בשנים הקרובות, במתווה שיאושר מחר. התמיכה רחבה, אבל בירושלים כמו בירושלים - קשה לדעת מה יוליד יום

מחר צפויה לאשר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את התכנית השאפתניות לשינוי פני הכניסה לירושלים. אם אכן היא תתגשם, יקדם את פני הבאים לבירה נוף אחרי לגמרי בעוד שנים ספורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי התכנית, תכלול הכניסה לעיר לא פחות מאשר 12 גורדי שחקים שיתנשאו לגובה של עד 35 קומות - במה שאמור לשמש הרובע העסקי והממשלתי החדש. במקביל, יורחב אזור הכנסים של בנייני האומה - ולידו יקום מתחם ה"סינמה סיטי".

שינוי משמעותי נוסף צפוי גם בתחום התחבורה: בעוד חמש שנים תגיע לירושלים הרכבת המהירה ממרכז הארץ, שתתחבר לשני קווים של הרכבת הקלה - זה שקיים ואחד עתידי, שיגיע לאזורים נוספים בבירה. בעירייה מקווים כי הנגישות התחבורתית, בשילוב עם מרכז העסקים, יוסיפו לירושלים הכנסות ועוד 40,000 מקומות עבודה.

להרכבת התכנית אחראי משרד האדריכלים פרחי-צפריר, והיא זכתה לתמיכה רחבה - בין היתר מצד ארגונים ירוקים שמעדיפים מיזמי בנייה לגובה. הבניינים הראשונים צפויים לקום כבר בעוד שלוש שנים - והאחרים בעוד כעשור. הכל תלוי בביקוש של אנשי העסקים - ובעיר כמו ירושלים, קשה לדעת מה יוליד יום.