שירותי הכיבוי מזהירים: "קרית טבעון לא ערוכה לשריפות"

בשירותי הכיבוי אומרים שהיה ניתן למנוע את השריפה ליד קריית טבעון, וכן שעל התושבים לגלות יותר נכונות בחישוף השטח ליד ביתם. "קריית טבעון לא ערוכה לשריפות - זה עניין של כסף", אמר מפקד שירותי הכיבוי בחיפה. "עוד המון בתים היו יכולים להישרף"

השריפה בקרית טבעון, אתמול (חדשות 2)

יום לאחר השריפה הקשה בקריית טבעון, בה נשרפו חמישה בתים, מזהיר מפקד שירותי כבאות חיפה טפסר אריה רגב, כי קריית טבעון לא ערוכה לשריפות וכי התושבים במקום לא עושים פעולות מנע בסיסיות כדי למנוע מהאש להגיע לקרבת הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריך למנוע אירועים כאלה באמצעות פסי אש, ולהרחיק את היער מהבית - בקרית טבעון יש הרבה מאוד בתים שהם ממש בתוך היער וזה מסוכן, הם לא ערוכים לשריפות", הדגיש טפסר רגב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היה אפשר למנוע את השריפה ואם לא היינו פועלים כמו שפעלנו אתמול עוד המון בתים היו עולים באש".

בשירותי הכיבוי הבהירו למועצה כי על התושבים לחשף את השטח בקרבת 10 מטרים לבית - מבלי שיהיה בקרבתו עצים וגדרות. בנוסף, ב-50 המטרים הקרובים יש לערוך דילול של הצמחייה בשטח. "יש הרבה עשב בגלל החורף והוא נדלק מהר", ציין טפסר רגב. "זה עניין של כסף, תקציבים וסדרי עדיפויות וכבר נתנו דוחות בעניין למועצה". לטענתו, המהלך ייקח זמן ודורש נכונות רבה מצד התושבים.

"אולי מישהו הצית משעמום"

במקביל, במשטרה הודיעו כי הפעילו צוותים מיוחדים הלילה באזור מוקד השריפה שפעלו לצורכי איסוף מודיעין ותצפיות, זאת על מנת לגלות מי אחראי לשריפה, האם מדובר בהצתה, ואיך התחילה. עם זאת, טרם נמצאו עדויות חדשות בשטח. הבוקר אנשי הכיבוי יירדו לנקודות במורדות המזרחיים של הכרמל ויחפשו אמצעים שונים כמו טביעות נעל למשל שילמדו מאיפה החלה האש. בנוסף, הם ינסו לגבות עדויות שונות מעדי ראייה.

"הכל עדיין נמצא בחקירה", הבהיר לנו טפסר רגב. "אין מידע קונקרטי לגביי הגורם לשריפה - יכול להיות שזה על רקע לאומני ויכול להיות שזה אנשים משועממים בחופש הגדול".

בינתיים, חמש משפחות שביתן ניזוק בצורה משמעותית מחפשות כעת מקום מגורים חדש עד אשר יוכלו לבנות את ביתן מחדש. במקביל, אנשי קריית טבעון שמרו על הבתים שנפגעו הלילה כדי למנוע ביזה.