השריפה בצפון: 5 משפחות מחפשות בית חדש

לאחר שאתמול העריכו גורמים במערך הכבאות כי השריפה בקרית טבעון היא על רקע לאומני, היום ימשיכו צוותים של המשטרה לחפש רמזים בשטח כדי למצוא מי גרם לה. במקביל, חמש משפחות שביתן ניזוק משמעותית מחפשות בית חלופי

בית שנשרף בשריפה, אתמול (חדשות 2)

יום לאחר השריפה הגדולה ליד קרית טבעון, חמש משפחות שביתן ניזוק בצורה משמעותית מחפשות כעת מקום מגורים חדש עד אשר יוכלו לבנות את ביתן מחדש. במקביל, אנשי קריית טבעון שמרו על הבתים שנפגעו הלילה כדי למנוע ביזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה הודיעו כי הפעילו צוותים מיוחדים הלילה באזור מוקד השריפה שפעלו לצורכי איסוף מודיעין ותצפיות, זאת על מנת לגלות מי אחראי לשריפה, האם מדובר בהצתה, ואיך התחילה. עם זאת, טרם נמצאו עדויות חדשות בשטח. הבוקר אנשי הכיבוי יירדו לנקודות במורדות המזרחיים של הכרמל ויחפשו אמצעים שונים כמו טביעות נעל למשל שילמדו מאיפה החלה האש. בנוסף, הם ינסו לגבות עדויות שונות מעדי ראייה.

החשד: הצתה על רקע לאומני

אמש הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על השריפה שפרצה סמוך לקרית טבעון, ובסיום פעולה זו התקיימה הערכת מצב בשיתוף בכירים במערך הכבאות וקציני המשטרה באזור חיפה. במהלך הישיבה, העריכו המשתתפים שגל ההצתות בימים האחרונים התבצע על רקע לאומני. "דברים כאלה לא קורים סתם, בטח שלא באותו מקום כל פעם", אמר קצין בכיר במשטרת מרחב חוף.

במקביל, שוחח השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והעביר לו את ההערכות שעלו במשטרה ובשירותי הכבאות בעקבות גל השריפות האחרון, בעיקר באזור המורדות המזרחיים של הכרמל ובהרי ירושלים. במהלך השיחה הדגיש אהרונוביץ' כי ככל הנראה מדובר בהצתות ולא באירועים מקריים.