הערכה: גל ההצתות - על רקע לאומני

בשבועיים האחרונים פרצה האש מספר פעמים במורדות המזרחיים של הכרמל, ובמשטרה החליטו לפעול. צוותים של ימ"ר חוף יחלו בפעולות מודיעין ובתצפיות במטרה לעצור חשודים בהצתות. "אש לא פורצת סתם ככה באותו מקום כל פעם", אמר קצין בכיר במשטרה

אמש הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על השריפה שפרצה סמוך לקרית טבעון, ובסיום פעולה זו התקיימה הערכת מצב בשיתוף בכירים במערך הכבאות וקציני המשטרה באזור חיפה. במהלך הישיבה, העריכו המשתתפים שגל ההצתות בימים האחרונים התבצע על רקע לאומני. "דברים כאלה לא קורים סתם, בטח שלא באותו מקום כל פעם", אמר קצין בכיר במשטרת מרחב חוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום הערכת המצב, נקבע כי היחידה המרכזית של מרחב חוף ומשטרת זבולון יערכו בימים הקרובים תצפיות גלויות וסמויות, יחד עם פעולות במישור המודיעיני, במטרה לשים סוף לשריפות שהשתוללו באזור טבעון בימים האחרונים.

במקביל, שוחח השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והעביר לו את ההערכות שעלו במשטרה ובשירותי הכבאות בעקבות גל השריפות האחרון, בעיקר באזור המורדות המזרחיים של הכרמל ובהרי ירושלים. במהלך השיחה הדגיש אהרונוביץ' כי ככל הנראה מדובר בהצתות ולא באירועים מקריים.

בשריפה שפרצה סמוך ליישוב קרית טבעון נשרפו חמישה בתים ושלושה רחובות פונו מיושביהם. במועצה המקומית פתחו בית ספר על מנת לשכן את האנשים שפונו. "שמענו רעש של קוצים נשרפים", משחזר עופר כרמי שביתו נשרף, "אני ואשתי לקחנו את הילדים והכלבה של בעל הבית שלנו ורצנו במעלה הרחוב. יש כאן פגיעה קשה בצמחיה באזור".