בשיא החום: כך הובלו תרנגולי הודו

פקחי משרד החקלאות שנסעו הבוקר סמוך לאופקים נדהמו לגלות עבירה חמורה על חוק צער בעלי חיים מצידו של נהג שהוביל במשאיתו מאות עופות בשמש הקופחת ללא אוורור, וללא כלובים. כתוצאה מכך התנגשו תרנגולי ההודו זה בזה - ונגרמו להם שברים וחבלות קשות. הנהג זומן לחקירה

העופות הובלו בשמש הקופחת, ללא אוורור ולל (ארז אהרון / צביה מילדנברג)

בחום הכבד, ללא כלובים ואוורור: פקחי משרד החקלאות שהיו בדרכם לבדוק תלונות אזרחים אודות חשד להתעללות בחיות, לא ציפו למצוא עבירה חמורה אחרת על חוק צער בעלי חיים - בזמן אמת. סמוך לאופקים, חלפו הפקחים על פני רכב שהוביל עופות בתנאים מזעזעים, כשהם משוחררים במשאית ומתנגשים אחד בשני תוך שנגרמות להם חבלות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר נסעו פקחי משרד החקלאות בכביש סמוך לאופקים, והבחינו בכלי רכב המוביל 270 תרנגולי הודו ללא כלובים - דבר שגרם להם "לשייט" בתוך המשאית. בעקבות תנאי ההובלה הקשים, התנגשו העופות האחד בשני בתוך רכב ההובלה, תוך שם שהם נזרקים מצד לצד. בעקבות זאת, כך על פי הפקחים, נגרמו לעופות חבלות קשות וסבל מיותר.

מעדויות הפקחים עולה כי נוסף על תנאי ההובלה הירודים, הובלו תרנגולי ההודו תחת השמש הקופחת, בצפיפות נוראית וללא אוורור. לאחר תשאול שנערך לנהג, נמצא כי לא היו ברשותו אישורי הובלה מתאימים או תעודות בריאות. הנהג המוביל זומן לחקירה, והעופות הועברו ליעדם במהירות וזאת, לפי הודעת משרד החקלאות, "על מנת למנוע את המשך סבלם".