ההנחיות לבדיקת תקינות הסלים לא ממולאות

במשטרה החלו לחקור האם רשלנות היא שגרמה לטרגדיה שבה קיפח את חייו הנער אלון רונן ז"ל. בינתיים, העלתה בדיקה שלמרות חוזר מנכ"ל שהורה לבדוק את בטיחות המתקנים אחת לשנה - כמעט שלא מתבצעת ההוראה בפועל. רונן ז"ל הובא הערב למנוחות

יום למחרת ההתמוטטות הקטלנית של עמוד הכדורסל בבית הספר ברמת אביב, שגבתה את חייו של אלון רונן, תלמיד מצטיין בן 15, החלה במשטרה חקירה יסודית בניסיון לברר האם רשלנות הביאה למות הנער שהובא הערב למנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל חצר בית הספר הגיעו היום נציגים מעיריית תל אביב שניסרו את כל הסלים במגרש והעבירו אותם לבדיקה, כדי לברר האם נפל פגם בייצורם. מטבע הדברים, ייבדקו הממצאים שיתקבלו גם על ידי מכון התקנים.

עוד לפני כן, התברר היום כי חלק מההנחיות באשר לבדיקת תקינות הסל לא מולאו: בשנת הלימודים הקודמת הוצא חוזר מנכ"ל בנושא שהורה לבדוק אחת לשנה את רמת הבטיחות של הסלים במגרשי בתי הספר. עם זאת, סיפרו גורמים במכון התקנים כי נדיר שבדיקה זו נערכה בפועל.

הגורם האחראי על ביצוע הבדיקות הן הרשויות המקומיות, ובמקרה זה - עיריית תל אביב. בינתיים, הורה ראש העיר, רון חולדאי, על הקמת צוות בדיקה מיוחד שייסקור את בטיחות הסלים לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה, בסוף החודש.