הושגה שליטה על האש בי-ם ובכרמל

תגובה מהירה של שירותי הכיבוי בשני מוקדים במזרח הכרמל ובהרי ירושלים מנעה את התפשטותן של שתי שריפות גדולות אחר הצהריים. תושבים במושב אבן ספיר ליד י-ם אמרו שראו אנשים מדליקים אש בוואדי – ונמלטים. 4 תושבי השטחים נעצרו בחשד למעורבות בהצתה

שתי שריפות גדולות השתוללו אחר הצהריים בהרי ירושלים ובאזור הכרמל המזרחי: 20 צוותי כיבוי בסיוע מטוסים כיבוי ומסוק פעלו והצליחו להשתלט על שריפה שפרצה בין צומת העמקים לצומת התשבי. תשעה צוותי כיבוי נוספים הוזעקו לטפל בשריפה אחרת שפרצה סמוך למושב אבן ספיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבור כשעתיים של עבודה מאומצת, הצליחו כוחות הכיבוי להשיג שליטה על על השריפה שפרצה באזור דליית אל כרמל. במקום פעלו 20 צוותי כיבוי, שני מטוסים ומסוק. מפקד תחנת המפרץ ודובר כבאות חיפה, רשף יוסי בן יוסף, עדכן כי במקום הוקם חפ"ק וכי שירותי כבאות מחדרה ועפולה נרתמו לעזור במאמצים.

בפרוזדור ירושלים פועלים 15 צוותי כיבוי, יחד עם שני מטוסים. האש התפשטה לכיוון המושב אבן ספיר, ובתחילה נשקל לפנות משם תושבים. גם שם הושגה אחר הצהריים שליטה על האש.

אחד מעדי הראייה סיפר: "ראיתי כמה אנשים בורחים מהמקום אחרי שהם הדליקו שם מדורה". נבדק חשד להצתה או רשלנות של מטיילים, ארבעה תושבי השטחים נעצרו בחשד שהיו מעורבים בשריפה במקום.

דוברת בית החולים "הדסה עין כרם", אתי דביר, סיפרה: "האש משתוללת כמה מאות מטרים מהגדר החיצונית. אנחנו פועלים בתיאום מלא עם כל הגורמים הרלוונטיים. צוות כוננות של שלנו פרוש בשטח. כמשנה זהירות וליתר ביטחון, ביקשנו לפנות את כלי הרכב החונים בכביש החיצוני".

קב"ט מועצת קריית טבעון, אלי זיו, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "השריפה התחילה במורדות הכרמל ומתחילה לטפס למעלה לחורש עצים. יש שם כוחות כיבוי גדולים שפועלים. לא יודעים בדיוק ממה זה קרה בודקים חשד להצתה. כרגע אין סכנה לאזרחים ולא פונו תושבים".

דובר שירותי הכיבוי בחיפה, רשף יוסף בן-יוסף, סיפר על ההתרחשויות באזור: "השטח שבוער במעלה ההר הוא של חורש טבעי. אנחנו עובדים בשלוש גזרות, באוויר יש שני מטוסי כיבוי שמרססים חומר מעכב בעירה כדי למנוע את התפשטות השריפה. עדיין אין שליטה על האירוע".

בסך הכל, כך לדברי בן-יוסף, פועלים שם 20 צוותי כיבוי המצוידים בשני מטוסים - שלהם מסייעים פקחי הקרן הקיימת לישראל ורשות שמורות הטבע.