ראש העין: בת 80 הציתה עצמה - מצבה קשה

צוות מד"א הוזעק לדירה בראש העין, לאחר שאישה בת 80 הציתה אתה עצמה. הפרמדיקים העניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה במצב קשה לבית החולים שיבא תל השומר. טרם ברורות נסיבות המקרה

משה סילמן ז"ל, בהפגנת המחאה בת"א (חדשות 2)

שוב - מקרה מזעז של הצתה עצמית: אישה כבת 80 מראש העין הציתה את עצמה בדירתה. בתה שהיתה במקום הזעיקה את צוותי מד"א, שהעניקו לה טיפול ראשוני ופינו אותה לבית החולים שיבא תל השומר. מצבה מוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר מד"א זכי הלר, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי הפרמדיקים הגיעו לדירת האישה ברחוב ה' באייר, ואיתרו אותה כשהיא בהכרה, וסובלת מכוויות בכל חלקי גופה בדרגה ב' וג'. נסיבות המקרה לא ברורות. 

ראש סניף איחוד הצלה, ניב גרנות, סיפר: "כשהגענו לדירתה ראינו את הקשישה כשהיא עדיין בהכרה עם כוויות קשות, לאחר שהציתה עצמה עם אלכוהול. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני, והיא פונתה במצב בינוני-קשה".

  

לפני כשבוע מת מפצעיו עקיבא מפעי, נכה צה"ל בן 45 שהצית את עצמו לאחר שנקלע למצוקה כלכלית קשה. מפעי, שהצית עצמו יומיים לאחר מותו של משה סילמן, הובהל לביה"ח "שיבא" כשהוא סובל מכוויות ברוב חלקי גופו.

עם אשפוזו של מפעי בבית החולים סיפר מנהל יחידת הכוויות ד"ר יוסי חייק כי "יש לו מחלות רקע רבות. הוא הגיע לביה"ח עם כוויות מעל 70% והוא מורדם ומונשם". הרופאים נאבקו על חייו במשך יותר משבוע, אך לבסוף נקבע מותו.

"מדובר באדם מסכן שמוכר כנכה צה"ל וקיבל מהארגון את הטיפולים להם הוא זכאי", סיפר חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל על מפעי. עדי ראייה להצתה, שהתרחשה בתחנת אוטובוס בכניסה לאזור התעשייה ביהוד, סיפרו כי רגעים ספורים לפני ששפך על עצמו חומר דליק זעק "נמאס לי - איני יכול יותר".